۲۴۰ بیمار کرونا بستری در فارس شرایطی حاد و وخیم دارند

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان فارس بستری هستند را  دو هزار و ۴۵۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۴۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

عبدالرسول همتی چهارشنبه  ضمن با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناو در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و۳۷ هزار و ۳۳۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۰۱ هزار و ۶۵۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۲۲ هزار و ۱۸۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۱ هزار و ۵۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۲۲ هزار و ۷۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

 همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۹۹۶ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:  ۲۸۵ هزار و ۹۱۴ نفر از ابتدا تاکنون در استان فارس بهبود یافتند و  از بیمارستان ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با اعلام اینکه با شیوع کرونای جهش‌یافته شاهد افزایش آمار جانباختگان ناشی از کرونا هستیم و در این شرایط بحرانی، مسافرت بسیار خطرناک است و شرایط را بحرانی تر می کند، از مردم خواست تا در تعطیلات پایان هفته در خانه بمانند و از حضور در دورهمی های خانوادگی و مراکز خرید و پُرتردد خودداری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha