شیوه نامه مهارت آموزی ورزشی دانشجو معلمان به استان‌ها  ابلاغ شد

تهران- ایرنا- معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، شیوه‌نامه مهارت آموزی ورزشی دانشجو معلمان به استان‌ها را ابلاغ کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، پرویز انصاری راد در خصوص ابلاغ شیوه نامه مهارت آموزی ورزشی دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان گفت: بهره‌گیری از توانایی‌­ها و ظرفیت‌های جوانان در برگزاری رویدادها و مسابقات ورزشی و مشارکت در مدیریت اماکن و تجهیزات ورزشی پردیس‌ها و واحدهای آموزشی سراسر کشور  از جمله فرصت‌های شایسته‌ای است که با اجرای این شیوه‌نامه برای دانشجو معلمان فراهم می‌شود.

وی در خصوص این شیوه نامه که از سوی اداره کل تربیت بدنی تدوین و توسط استان‌ها انجام خواهد شد، تصریح کرد: آموزش رشته‌های ورزشی به دانشجو معلمان علاوه ­بر این­که شایستگی­‌های لازم را برای توسعه نهضت داوطلبی ورزشی و مشارکت در مدیریت رویدادها و مسابقات ورزشی فراهم خواهد کرد، اجتماعی ­شدن، مدیریت اوقات فراغت، خودآگاهی، هویت ­یابی، ارتباط مؤثر، مدیریت بحران و کسب مهارت ­های پیشگیرانه را در دانشجو معلمان پرورش می­‌دهد و موجب تربیت معلمانی کارآمد و توانمند با صلاحیت ها و شایستگی ­های عمومی و تخصصی مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خواهد شد.

 معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد:این امر در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی مهارت آموزی ورزشی دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان را گامی مهم در راستای پشتیبانی از پرورش معلم تمام ساحتی دانسته و معلم بالنده را مهترین عامل در مانع زدایی در نظام تعلیم و تربیت کشور برشمرد.

بر اساس اعلام دانشگاه فرهنگیان، با اجرایی شدن طرح مهارت آموزی ورزشی برای دانشجو معلمان رشته علوم تربیتی، بخش زیادی از مشکلات در خصوص کمبود معلم ورزش در مدارس ابتدایی جبران خواهد شد. همچنین آموزگارانی که دوره مهارت آموزی ورزشی را گذرانده‌اند می‌توانند بعنوان معلم ورزش دانش آموزان خود انجام وظیفه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha