دروازه‌بان پرسپولیس اخلاق ورزشی و منش پهلوانی را خدشه‌دار کرد

تبریز - ایرنا - هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی در نامه‌ای به رییس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: الفاظ رکیک و فحاشی دروازه‌بان پرسپولیس، شان و منزلت اخلاق ورزشی و منش پهلوانی را خدشه‌دار کرد.

به گزارش ایرنا، در این نامه که روز چهارشنبه منتشر شد خطاب به رییس فدراسیون آمده است: در جریان بازی تیم‌های ماشین سازی تبریز و پرسپولیس تهران در استادیوم سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، حامد لک دروازه بان تیم پرسپولیس تهران با رفتارهای غیر اخلاقی و به کاربردن الفاظ رکیک که فایل ویدئویی آن در فضای مجازی نیز انتشار یافته به توپ جمع کن نوجوان استادیوم بی حرمتی و توهین کرد.

چنانچه مستحضرید هدف از برگزاری رقابت‌های ورزشی و در حوزه پرطرفدار فوتبال، ایجاد فضایی سالم و پرنشاط برای اقشار جامعه به ویژه جوانان و استفاده حداکثری از ظرفیت های مفید و ارزشمند این پدیده پرطرفدار بر مبنای رعایت اصول بازی جوانمردانه و اخلاق مداری است.

در این نامه آورده شده است: با این وجود متأسفانه در بازی ماشین سازی تبریز با پرسپولیس، دروازه بان این تیم با بی حرمتی و توهین آشکار در حضور اصحاب رسانه (عکاسان ورزشی) اصول و رفتار ورزشی را زیر پا گذاشته و شأن و منزلت اخلاق ورزشی و منش پهلوانی را خدشه دار نمود. حال با عنایت به اینکه در الفاظ رکیک خود از تبریز قهرمان، مهد آزادگان، دیار سرداران شهید آذربایجان و مفاخر تاریخ این دیار نام برده شده و قلوب مردم شریف این خطه از میهن اسلامی را جریحه دار کرده است.

هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی در این نامه ضمن محکوم کردن این عمل قبیح و نابخشودنی، از رییس فدراسیون خواسته است تا دستور لازم نسبت به ورود کمیته انضباطی و اخلاق به این موضوع را در اسرع وقت صادر کنند.

حامد لک در جریان بازی دیشب توپ جمع کن پشت دروازه را با الفاظ زشت و چاله میدانی مورد خطاب قرار داد که با پخش شدن فیلم آن در فضای مجازی، واکنش های بسیاری به دنبال داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha