امام جمعه ملایر: تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه منجر به شکست است

همدان- ایرنا- امام جمعه ملایر گفت: تمام تلاش‌ دشمنان این بوده که وحدت مسلمانان را دچار تفرقه و در جبهه مقاومت خلل و تفرقه ایجاد کنند، اما نقشه آنها منجر به شکست است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «محمدباقر برقراری» روز چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مسجد جامع شهر ملایر اظهار داشت: جبهه مقاومت به خاطر وحدت به پیروزی‌های چشمگیری نائل شده است، افزود: در هشت سال دفاع مقدس، هشت سال جنگ آمریکایی‌ها علیه سوریه، عراق و لبنان و هفت سال جنگ علیه یمن، نقشه دشمنان نقش بر آب شد و جبهه مقاومت پیروز میدان بود.

امام جمعه ملایر ادامه داد: در جنگ اخیری هم که رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان تحمیل کرد، در ۱۲ روز صهیونیست‌ها شکست خوردند.

حجت الاسلام برقراری بیان کرد: اما هر چه جبهه کفر بر طبل تفرقه و چنددستگی در منطقه می‌کوبد، نتیجه عکس می‌دهد و به واسطه این شکست‌های پی در پی، ناچار می‌شوند منطقه را از سربازانشان پاک‌سازی کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان به صراحت اعلام کردند در از بین بردن جمهوری اسلامی موفق نبوده‌اند، گفت: به همین منظور به دنبال ایجاد آشوب و تفرقه در داخل کشور هستند و می‌خواهند جنگ داخلی راه بیندازند، اما این خواب و آرزویی است که هیچگاه تعبیر نخواهد شد.

حجت الاسلام برقراری خاطرنشان کرد: هم دشمنان بیرونی و هم خائنان داخلی دست در دست یکدیگر داده‌اند تا این کشور را به هم بریزند و به دنبال این هستند تا نگذارند وعده‌هایی که دولت سیزدهم داده است، عملیاتی شود و این زنگ خطری جدی است.

وی یادآور شد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مناسب نیست و نظارت مسئولان باید جدی‌تر و بیشتر باشد.

امام جمعه ملایر در بخش دیگری از خطبه‌های خود قربانی کردن در عید سعید قربان را رسیدن به خدا و تقوای الهی دانست و افزود: امروز اگر کسی از ابراهیم بت‌شکن و ابرقدرت ایمانی تبعیت می‌کند، به معنای آن است که او هم از خانواده و فرزندان ابراهیم خلیل و پیغمبر اسلام(ص) است.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه ذبح کردن قربانی به معنای تبعیت از دین ابراهیم خلیل‌الرحمان است، به پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب به مناسبت ایام حج و برائت از مشرکین اشاره کرد و اظهار داشت: امسال اگر حج بیت معظم در دسترس نیست، اما توجه به خشوع، تضرع و استغفار، دعا و مناجات معرفت‌افزا در روز عرفه و حضور یکپارچه دلها بر گِرد آیه قرآن میسر است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون کمیته امداد امام خمینی(ره) ملایر ۹۲ راس گوسفند و یک راس گوساله به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان برای قربانی و نذورات جمع‌آوری کرده است و علاوه بر این ۲ خیر و نیکوکار ملایری نیز ۶۰ میلیون تومان به صورت نقدی مساعدت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، نماز عید سعید قربان با حضور نمازگزاران متدین و شهیدپرور شهرستان ملایر در مسجد جامع این شهر اقامه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha