امام جمعه سرپل‌ذهاب: عید قربان روز دستگیری از مستمندان است

قصرشیرین - ایرنا - امام جمعه موقت سرپل‌ذهاب گفت: قربان، عید بندگی و اطاعت خداوند و روز دستگیری از مستمندان و نیازمندان جامعه است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مصطفی عسگری روز چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان با تبریک این عید سعید افزود: قربان عید اطاعت و بندگی خداوند و روز پاداش گرفتن مومنان واقعی است و در این عید بزرگ اسلامی خداوند دعاهای مومنان را مستجاب می‌کند.

 وی اظهار کرد: در روز عید قربان، انسان هوای نفس خود را قربانی می‌کند تا  از اسارت شیطان بیرون آمده و تقوا، نیکوکاری، احسان، خدمت به مردم را سرلوحه زندگی قرار دهد.

امام جمعه موقت سرپل ذهاب گفت: پیامبر اسلام (ص) در روز عید قربان خطبه ای خواندند که در آن، عید قربان را روز دعا و روز قربانی کردن برای خداوند دانسته و فرمودند: خداوند دعا در این روز را مستجاب می‌کند.  

حجت‌الاسلام عسگری ادامه داد: اطعام نیازمندان و مستمندان از گوشت قربانی ثواب بسیار زیادی دارد و در احادیث آمده که خداوند عید قربان را برنهاد تا به فکر مستمندان باشیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت پند و موعظه برای انسان اشاره کرد و یادآور شد: نصیحت و پند دادن برای انسان بسیار سودمند است و در آیات قرآنی و احادیث پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) بهترین موعظه ها قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام عسگری افزود: انسان همیشه در معرض خطر منحرف شدن از صراط مستقیم قرار دارد از این رو همواره به پند و نصیحت و موعظه نیازمند است تا از مسیر حق و درست خارج نشده و در صورت شروع انحراف به سرعت به مسیر اصلی باز گردد.

امام جمعه موقت سرپل‌ذهاب تاکید کرد: سه راه برای نجات از هوای نفس وجود دارد، راه اول روزه های مستحبی است که دژ محکمی در برابر نفس اماره است، راه دوم شب زنده داری و انجام عبادت و مناجات با خداوند در دل شب است که توصیه و سفارش بسیاری به آن شده و سومین راه نیز احساس و ادراک فقر در خود نسبت به خدای متعال است تا انسان احساس کند لحظه ای بدون عنایت خداوند نمی‌تواند به جایی برسد.

نماز عید سعید قربان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جوار بقعه احمد ابن اسحاق (ره) برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha