امام‌جمعه موقت یزد: پیام عید قربان رسیدن به کمال واقعی است

یزد- ایرنا- امام‌جمعه موقت یزد گفت: پیام اصلی عید قربان رسیدن به کمال و عزت واقعی و اخلاص و عمل است و باید در جامعه به نحو مناسب ترویج شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سیدناصر محمدی در خطبه‌های ‌نماز عید قربان امروز یزد به اهمیت شناخت ابعاد این مناسبت بزرگ در تاریخ اسلام اشاره کرد و افزود: برای رسیدن به سعادت باید انسان بر هواهای نفسانی غلبه کند.

وی ادامه داد: عید سعید قربان عید تسلیم، رضا و بندگی است و باید مردم و جوانان برای رسیدن به قرب خداوند متعال هرچه بیشتر در مسیر حق و حقیقت گام بردارند .

امام‌جمعه موقت یزد با بیان اینکه برای شکست توطئه‌های فرهنگی و تهدید نرم دشمنان باید بیش از گذشته از لحظات نورانی و مناسب‌های دینی و دهه امامت و ولایت بهره گرفت گفت: حرکت در مسیر دین موجب شکست دشمن است.

محمدی به برگزاری حج امسال در شرایط کرونایی که مسلمانان سایر کشورها از این فیض بزرگ محروم شدند اشاره کرد و گفت: وحدت امت اسلام موجب شکست اهداف دشمن است و باید تقویت شود.

وی به پیام اخیر مقام معظم خبری در خصوص برگزاری حج امسال پرداخت و یادآور شد: معظم‌له در این پیام ارزشمند همه امت اسلام را به وحدت کلمه و ایستادگی در مقابل دشمنان تشویق کردند.

امام‌جمعه موقت یزد یادآور شد: بدون شک اگر ایستادگی واقعی و وحدت و هوشیاری امت اسلام باشد آمریکا و اذناب آنها نمی‌توانند به اهداف شوم خود در ملل اسلامی برسند.

محمدی بیان کرد: استکبار برای ضربه‌زدن به امت اسلام با توطئه‌های مختلف تلاش جدی دارد ولی وحدت و بصیرت مسلمانان موجب شکست همه اهدافی است که آنها در جهان اسلام و منطقه دنبال می‌کنند.

وی به اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی با رعایت نکات بهداشتی، توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری توسط مردم و مسوولان و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های داخلی تاکید کرد.    

نماز عید سعید قربان صبح امروز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اکثر مناطق مختلف استان برگزار شد.

این آیین امسال به دلیل شیوع کرونا و برای پیشگیری و رعایت حال مردم و نمازگزاران و تامین سلامتی شهروندان در زمانی محدود انجام گرفت.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha