ویژه برنامه‌های عید قربان رادیو قرآن؛ از روایت بندگی تا در همسایگی خدا

تهران- ایرنا- شبکه رادیویی قرآن همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان ویژه برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده که از جمله آنها می‌توان به «روایت بندگی» و «در همسایگی خدا» اشاره کرد.

به گزارش ایرنا،‌ ویژه برنامه در همسایگی خدا کاری از گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن است که با هدف تبیین ویژگی های عید قربان به عنوان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی و بررسی شرایط موفقیت در امتحان‌های الهی روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه در همسایگی خدا به مناسبت عید سعید قربان تدارک دیده شده است. این برنامه به مناسبت عید قربان ساعت ۲۱ به مدت ۹۰ دقیقه روی آنتن رادیو قرآن خواهد رفت. بررسی نحوه پذیرش اعمال و نقش قربانی در اتمام حج و بیان اعمال و فضائل عید قربان از دیگر اهداف این برنامه رادیویی است.

 در همسایگی خدا ضمن بیان فضایل و اعمال این عید سعید از قبیل احیای شب عید، قربانی کردن، غسل، نماز عید، زیارت امام حسین(ع) و خواندن دعای ندبه به گفت‌وگو با کارشناس مذهبی برنامه حجت الاسلام محمد شجاعی پیرامون موفقیت در امتحان های الهی، توجه به فلسفه قربانی کردن، وظیفه مومنان در برابر ولایت و امامت خواهد پرداخت.

ارتباط تلفنی با شاعر آیینی همراه با ۳ آیتم (روایت، گزارش از حرم امیرالمومنین(ع) و پخش نمایش) از دیگر بخش های این برنامه رادیویی است.

 برنامه در همسایگی خدا کاری از گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن به تهیه کنندگی علیرضا صفرزاده است و گویندگی آن را محمد مطلب بر عهده دارد.

ویژه برنامه‌های عید قربان رادیو قرآن؛ از روایت بندگی تا در همسایگی خدا

«روایت بندگی» و اشارات قرآنی به عید قربان

همچنین بنا به گزارش روابط عمومی شبکه رادیویی قرآن، این شبکه در راستای تکریم این عید قربان،‌ عید بزرگ بندگی، ویژه برنامه روایت بندگی را امروز (چهارشنبه۳۰ تیرماه) همزمان با عید سعید قربان از ساعت ۱۰ الی ۱۱ صبح تقدیم شنوندگان خواهد کرد. برنامه روایت بندگی در صدد است فضایی معنوی و شاد همراه با آگاهی بخشی و مرور دستاوردهای این عید بزرگ را برای مخاطبان تداعی کند.

کارشناس برنامه روایت بندگی، با بررسی اشارات قرآنی عید قربان به صورت کاربردی در زندگی به موضوع تبعیت از فرامین الهی و عبد بودن در تمام مراحل زندگی خواهد پرداخت. برنامه روایت بندگی شامل آیتم های روایت، بخش کارشناسی، گزارش و پخش نماش خواهد بود.

برنامه روایت بندگی کاری از گروه آموزش رادیو قرآن است که به تهیه کنندگی فاطمه گنجی، گویندگی محمد مطلب، کارشناس حجت الاسلام محمد رضا دهدست و با گزارشگری طاهره شاهچراغ روز چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح از شبکه رادیویی قران موج fm ردیف ۱۰۰ مگاهرتز پخش خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha