عید قربان فرصتی برای تحکیم پیمان با خداوند است

قصرشیرین - ایرنا - امام جمعه موقت قصرشیرین گفت: عید قربان، عید رهایی از اسارت و مبارزه با نفس و فرصتی برای محکم کردن پیمان با خداوند است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی روز چهارشنبه در خطبه های نماز عید قربان که با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به منظور مقابله با ویروس کرونا در مسجد مهدیه برگزار شد، افزود: تسلیم بودن در برابر فرمان حق تعالی از پیام‌های قربان است چون انسان باید همیشه تسلیم فرمان خداوند باشد.

وی اظهار کرد: گام برداشتن در راه دین و حفظ ارزش ها و پاسداری از آن از دیگر پیام‌های عید بزرگ قربان است که همه باید برای تحقق آن تلاش کنند.

امام جمعه موقت قصرشیرین با بیان اینکه توجه به سیره عملی انبیا (ع) برای مبارزه با نفس سرکش امری لازم است، گفت: سیرت و زندگی حضرت ابراهیم (ع) پر از مجاهدت ها، رنج ها، هجرت ها و دردهاست و فرا گرفتن آن قطعا می‌تواند در زندگی ما به خصوص مسوولان تاثیر گذار باشد.

حجت الاسلام شامحمدی ادامه داد: دوری از مقام پرستی، تجمل گرایی و حب ریاست و اشرافی گری از جمله شاخص‌های یک مسوول است که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن عمل کرده‌ و همه را به سوی آن فرا خوانده‌اند.

او تاکید کرد:حضرت ابرهیم (ع) برای آن که تسلیم فرمان خداوند باشد از عزیزترین خود یعنی فرزندش گذشت و او را به قربانگاه برد و این یک پیام بزرگ برای بشریت و هر شخص مسلمان است که برای تسلیم شدن در برابر فرمان الهی باید از همه چیز خود بگذرد.

همچنین صبح امروز نماز عید سعید قربان با حضور نمازگزاران مومن در شهرهای سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز برگزار شد.   

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha