عید قربان روز بندگی و تسلیم در برابر اراده خداوندی است

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: عید قربان روز عبودیت، تسلیم در برابر اوامر الهی و سپردن نتایج کارها به معبود حق تعالی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری در آیین نماز عید قربان که صبح چهارشنبه در مصلای امام خمینی (ره) بجنورد برگزار شد، اظهار داشت: ارزش و عیار هر انسانی در آزمون های سخت و دشوار و سپردن نتایج کارها به معبود حقیقی مشخص می شود به گونه ای که حضرت ابراهیم خلیل الله با پشت سر گذاشتن آزمون های سخت الهی همانند رهاکردن همسر و فرزندش در بیابانی بی آب و علف و بردن فرزندش  با دست های خود به قربانگاه به نمونه ای عالی از بندگی در بین انسان ها تبدیل شد.

وی افزود: در واقع پیام این عید بزرگ به مسلمانان این است که انسان در برابر دستورات خداوند تسلیم شود و نسبت به عواقب آن نیز خشنود باشد زیراکه رسیدن به مقام رضا مستلزم قدم گذاشتن بر خواسته های دنیوی است.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه عید قربان، فرصتی برای تمرین دل بریدن از خواسته های دنیوی است، تصریح کرد: عید قربان، پیام های معنوی زیادی دارد به گونه ای که اگر انسان  این پیام ها را درک کند،  شاهد دستاوردهای ارزشمندی برای زندگی شخصی و اجتماعی خود خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به این که حج نمادی برای وحدت مسلمانان است، خاطرنشان کرد: حج عبادتی است که خداوند آن را برای خودسازی، توحید، رها شدن انسان ها از شرک و اجتماع مسلمانان برای وحدت واجب کرده است که سراسر مناسک آن برای ما انسانها پیام هایی معنوی دارد به گونه ای که پوشیدن لباس احرام به معنای یکرنگی به دور از هر گونه موقیعت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای عبادت و رضای خداوند است.

وی افزود: همچنین طواف خانه خدا نیز به معنای آن است که با چرخیدن به دور خانه خدا انسانها دیگر نباید به دور نیت ها و مادیات بچرخند.

به گزارش ایرنا،  همزمان با بجنورد، نماز عید سعید قربان با حضور پرشور مردم دیندار خراسان شمالی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در دیگر شهرستان های این استان نیز اقامه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha