۳۰ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84412089
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از هفت هزار خودرو در خراسان رضوی به رایگان گازسوز شده است

مشهد- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: تاکنون هفت هزار و ۶۵۰ دستگاه خودروی عمومی در این استان به صورت رایگان گازسوز شده است و هزار و ۳۵۰ دستگاه خودرو نیز در نوبت گازسوز شدن قرار دارد.

علی اصغر اصغری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۵۰ کارگاه مجاز دوگانه سوز کردن خودروها در خراسان رضوی فعال است که از این تعداد ۲۰ کارگاه، کارهای مربوط به گازسوز کردن خودروهای عمومی را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه سوز کشور به آدرس gcr.niopdc.ir مراجعه کنند همچنین آنها با مراجعه به این سامانه و ثبت کد ملی، شماره تلفن همراه و سایر مشخصات، می‌توانند نزدیکترین کارگاه و زمان مراجعه خود را انتخاب کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: رشد و توسعه صنعت سی.ان.جی به عنوان سوخت ملی کشور معیاری برای رشد و توسعه اقتصادی و زیست محیطی هر منطقه محسوب می‌شود و چنانچه هر چه بیشتر بر ترویج و رونق دهی به مصرف سی.ان.جی در شهرها و روستاها اهتمام ورزیده شود در کاهش آلودگی هوا و ایجاد هوای پاک موثرتر خواهد بود.

تعداد ۱۳۸ جایگاه سی.ان.جی در منطقه خراسان رضوی وجود دارد و نیز در روز حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب سوخت سی.ان.جی به مصرف می‌رسد.

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی شهرستانهای مشهد، چناران، کلات، بینالود، فیروزه، نیشابور، فریمان، قوچان، تربت‌جام، تایباد، درگز و سرخس را در این استان زیرپوشش خدمات خود دارد.

دیگر شهرهای خراسان رضوی زیر پوشش خدمات ۲ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه و منطقه سبزوار هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha