اورژانس پیش‌بیمارستانی اردبیل به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تماس پاسخ داد

اردبیل - ایرنا - رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اردبیل گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این استان با بهره‌گیری از کادر مجرب و امکانات و تجهیزات پیشرفته در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تماس تلفنی را پاسخگو بوده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، دکتر مجید محمدغریبانی در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث و پایگاه فوریت‌های پزشکی شماره چهار شهری مشگین‌شهر اظهارکرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته استان اردبیل از لحاظ حاضر شدن بموقع در محل حادثه و بر بالین بیمار یا مصدوم از استان‌های برتر کشور می‌باشد. 

وی به فعالیت ۵۵ پایگاه داخل شهری و جاده‌ای در مناطق مختلف استان اشاره کرد و افزود: با هدف کاهش مدت زمان ماموریت و دسترسی سریع و آسان به محل حادثه چهار پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی در جاده‌های ارتباطی استان  از جمله جاده اردبیل - سرچم و مشگین‌شهر - موئیل ایجاد خواهد شد.

 وی گفت: شهرستان مشگین‌شهر از لحاظ انجام تعداد ماموریت پس از مرکز اردبیل اولین شهرستان استان اردبیل است.

اورژانس پیش‌بیمارستانی اردبیل به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تماس پاسخ داد

وی افزود: مشگین‌شهر دارای هشت پایگاه شهری و جاده‌ای می‌باشد و مدت زمان رسیدن بر بالین مصدوم در این شهرستان بهتر از میانگین استانی است.

در این مراسم با تقدیر از تکنسین‌های برتر اورژانس پیش‌بیمارستانی مناطق مختلف استان از روسای اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان‌های اردبیل ، پارس‌آباد و مشگین‌شهر که در ارزشیابی فوریت‌های پزشکی سال ۱۳۹۹ به ترتیب اول تا سوم شده‌اند ، تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha