وضع نگران‌کننده شیوع کرونا در ساوه؛ ۴۰ درصد از ۶۰ ساله‌ها واکسینه شدند

ساوه - ایرنا - سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه از واکسیناسیون ۴۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال خبر داد و گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان نگران‌کننده است.

دکتر «محمود کریمی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، گفت: در وضعیت قرمز کرونایی قاعدتاً باید مراسمات عمومی لغو شود اما برخی دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را ندارند و بسیاری از گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار همچنان فعال هستند.

وی بیان کرد: نماز عید قربان باید در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی حداقل ۲ متر برپا شود زیرا که قدرت سرایت گونه جدید ویروس کرونا بسیار بالاست.

به گفته سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه، وضعیت بیماری در شهرستان نگران‌کننده است و شهروندان باید نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه جدی داشته باشند و از دید و بازدید در روز عید قربان خودداری کنند.

کریمی عنوان کرد: واکسیناسیون در میزان بستری بیماران و مرگ و میر نقش موثری است و از افرادی که نوبت واکسن آنها فرا رسیده درخواست می‌شود در زمان مقرر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی ادامه داد: واکسن به میزان کافی تامین شده و با واکسیناسیون ۷۰ درصد گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ سال، افراد ۵۵ به بالا در نوبت تزریق واکسن قرار می‌گیرند.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: براساس آمارها تاکنون ۴۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال در ساوه و زرندیه دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha