گرامیداشت عید قربان در پایتخت مقاومت اهمیتی مضاعف دارد

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان، روز عرفه و عید بزرگ قربان را به عنوان نماد همدلی و برادری امت اسلامی، دانستند و معتقدند گرامیداشت این عید بزرگ در استان کرمان به عنوان پایتخت مقاومت، اهمیتی مضاعف دارد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی و علی زینی وند در پیامی مشترک به مناسبت عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت، این عید را تبریک گفتند.

در این پیام آمده است، عید قربان عید تزکیه و تسلیم محض نفس در برابر ایزد یکتا است که پیام اصلی آن رد کردن تمامی تعلقات دنیوی در راستای کسب رضای خالق متعال است.

 در ادامه می خوانیم، ولایت مهم‌ترین اصول شریعت بوده و مـسلمانان در طول تاریخ همواره با همبستگی، اتحاد و قرار گرفتن زیر پرچم ولایت و امامت، مسیر پیروزی و سـعادت را پیموده اند.

این پیام می افزاید، جامعه اسلامی برای مقاومت در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان و رساندن پیام عدالتخواهی و آزادگی به گوش جهانیان، نیازمند اتحاد و یکپارچگی است و روز عرفه و عید بزرگ قربان به عنوان نماد همدلی و برادری امت اسلامی، از مهمترین محورهای وحدت و انسجام مسلمانان است.

امام جمعه و استاندار کرمان در این پیام تاکید کرده اند، بدون شک گرامیداشت این عید بزرگ در استان کرمان، پایتخت مقاومت اهمیتی مضاعف دارد.

در این پیام آمده است، تشریح مبانی فکری و نظری امامت و ولایت و در امتداد آن ولایت فقیه امری ضروری به شمار می رود  و عید بزرگ قربان و آغاز دهه امامت و ولایت فرصتی ارزشمند برای بیان نقش حیاتی اهل‌بیت (ع) و ولایت در جلوگیری از انحراف دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی و زینی وند می افزایند، اینجانبان فرارسیدن عید سعید قربان، عید همدلی، خشوع و بندگی و آغاز دهه امامت و ولایت را به تمامی مسلمانان جهان، ملت ایران و مردم نجیب و ولایتمدار استان کرمان تبریک و تهنیت عرض می نماییم و از درگاه خداوند متعال عزت و سربلندی همه عزیزان در مسیر اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و بهره گیری از منویات امام راحل (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را مسالت داریم.

در پایان می خوانیم، امید است به پشتوانه برکات معنوی این ایام خجسته در امتحان‌های الهی سرفراز و با بهره گیری از آموزه های دین مبین اسلام شاهد تحکیم وحدت و دوستی روز افزون میان امت اسلامی باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha