نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی ۱.۶ درصد کاهش یافت

تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: نرخ بیکاری در سه ماهه نخست سال جاری ۷.۴ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۶ درصد کاهش یافته است.

علی جهانگیری روز سه شنبه در کارگروه اشتغال استان افزود: نرخ بیکاری استان در بهار امسال نسبت به متوسط کشوری ۰.۶ درصد پائین تر است که نشان دهنده فعالیت و مشارکت استان است.

وی ادامه داد: نرخ مشارکت استان نیز در سه ماهه نخست امسال ۴۳.۲ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰.۶ درصد افزایش یافته که بیانگر رو به بهبود وضعیت سرخوردگی بازار کار است.

جهانگیری گفت: یکی از دلایل افزایش نرخ مشارکت انطباق بازار کسب و کارها با شرایط کرونایی و ایجاد اشتغال بیشتر نسبت به سال گذشته است.

وی همچنین اظهار کرد: برای ۹۹۸ طرح اشتغال روستایی بیش از ۳۵۵ میلیارد تومان تسهیلات در استان اعطا شده است که از این میزان ۴۰ طرح به مبلغ ۶ میلیارد تومان انحراف داشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اذربایجان شرقی با اشاره به انحراف چهار درصدی طرح های روستایی، افزود: این ۴۰ طرح توسط دستگاه های اجریی و بانکهای عامل تبدیل به دین به حال و یا تسویه حساب شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha