خیران قزوینی نذر قربانی در حوزه سلامت را جدی بگیرند

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: خیران قزوینی با توجه به فرارسیدن عید قربان نذر قربانی در حوزه سلامت را جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز سه شنبه در نشست خبری اعلام برنامه های دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهار داشت: تغییر سبک زندگی افراد در دوران کرونا با مشارکت رسانه ها و اطلاع رسانی مناسب اتفاق افتاد که این مهم نشان دهنده اهمیت رسانه ها در کشور و در سطح دنیا است.
وی افزود: فضای ناامیدی که از سوی رسانه های بیگانه در کشور اتفاق می افتد نقش و جایگاه اصحاب رسانه داخلی را سخت تر می کند و از روز نخست سعی شده با صداقت و آمار درست با اصحاب رسانه و مردم برخورد کنیم.
این مسوول گفت: چگونگی اجرای مشارکت عام و اجتماعی در حوزه کرونا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در تمام طول این ۱۷ ماه تلاش شد تا این مفهوم در بین مردم نهادینه شود ولی متاسفانه خیلی از اوقات برخی از مردم توجه نمی کنند و مشکلات زیادی در روند کنترل کرونا به وجود می آید.
وی اظهار داشت:  یکی از اقدامات آگاه بخشی این است که با کوچکترین علائمی به مراکز درمانی مراجعه کنند چرا که همین امروز یک فوتی ۲۰ ساله و ۴۰ ساله داشته ایم که نیازمند توجه بیشتر است.
این مسوول گفت: یکی از معضلات این موج این است که بیماری های غیر کووید افزایش یافته که برای این مهم ها تدابیری اتخاذ شده تا بدین وسیله در زمینه تخت های بیمارستانی با مشکل رو به رو نشویم.
نامدار افزود: هیچ واکسنی در دنیا ایمنی کامل نمی دهد و هم اکنون وزیر بهداشت دولت بریتانیا هم با وجود اینکه واکسن دریافت کرده در قرنطینه است، البته واکسن میزان مرگ و میر و شدت بیماری را کنترل خواهد کرد.
وی با اشاره به فرارسیدن عید قربان و نیر قربانی برای خرید تجهیزات پزشکی مانند کپسول اکسیژن گفت: در استان قزوین کسی به دلیل کمبود اکسیژن فوت نکرده است ولی می توان نذر قربانی در حوزه سلامت هزینه شود چرا که بیمارانی وجود دارند که حتی توان پرداخت هزینه های دولتی را هم ندارند.
این مسوول با اشاره به چگونگی اجرای واکسیناسیون اضافه کرد: واکسیناسیون بالای ۶۰ سال هم اکنون در استان قزوین در جریان است و هیچ برنامه ای در کشور برای واکسیناسیون زیر ۱۸ سال وجود ندارد.
نامدار اظهار داشت: تا چند هفته دیگر برای معلمان، کادر مدرسه و اساتید دانشگاه واکسیناسیون آغاز خواهد شد و سال تحصیلی جدید به احتمال زیاد به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ساختمان الحاقی بیمارستان شهید رجایی با ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز به کار کرده که می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش داده و اتفاق بزرگی را در استان قزوین رقم بزند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha