تولید مستند پرتره‌ ژاله علو بازیگر پیشکسوت

تهران- ایرنا- مستند «دختر خورشید»، پرتره‌ای از زندگی ژاله علو، هنرمند پیشکسوت و مطرح سینما تولید شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مستند دختر خورشید پرتره بانو ژاله علو که به زندگی حرفه ای و شخصی این هنرمند پیشکسوت و فعالیت های رادیویی او از ابتدای حضورش در این رسانه می پردازد، تولید شد. 

این مستندها بخشی از مجموعه مستند بلند «استودیو هشت» هستند که با موضوع بررسی و تحلیل تاریخ فرهنگی و اجتماعی رادیو در ایران به مدت سه هزار دقیقه، در ۱۰ فصل ۵ قسمتی و در مجموع ۵۰ قسمت ۶۰ دقیقه ای در حال تهیه و تولید است.

هر مستند پرتره یک فیلم نامه مستقل و یک راوی دارد که هر بار یکی از دوستان و همکاران آن شخصیت رادیویی، بیننده را با خود همراه می کند؛ که در این مستند معصومه نورزاد خبرنگار، گوینده و بازیگر نمایش رادیویی و از دوستان نزدیک خانم علو، راوی این قسمت است.

طراح، محقق، تهیه کننده و کارگردان این مجموعه مهدی شیبانی زاده است که بیش از بیست سال است در رادیو و تلویزیون برنامه سازی می کند.

مجری طرح و سرمایه گذار این مجموعه آژانس تبلیغاتی باد صبا است و سازمان صدا و سیما نقشی در تولید آن ندارد و فقط سرمایه گذار هفت قسمت اولیه  آن بوده است.

از جمله عوامل تولید این مجموعه می توان به محققان و نویسندگان: هدیه رضایی، سوفیا منشی پور، مهدی شیبانی زاده، مدیر فیلمبرداری: احد عاقلی، تدوین: هادی شیبانی و ... اشاره کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha