استاندار: مدیران استان سمنان در جذب اعتبارهای اسناد خزانه کوشا باشند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: کوتاهی و اهمال کاری برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در جذب اعتبارهای مربوط به اسناد خزانه اسلامی، مصداق بارز ترک فعل است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر شناگر روز سه شنبه در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی استان سمنان ابراز داشت: بی تفاوتی برخی مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به جذب اعتبارات در استان به منزله چشم پوشی از مسئولیت‌های واگذار شده است و با متخلفان در این حوزه به صورت جدی برخورد می‌شود.
وی تاکید کرد: اقدام ها و عملکرد در حوزه جذب اعتبارات، در ارزیابی مدیران مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: فرمانداران شهرستان‌های استان سمنان در زمینه جذب اعتبارهای اسناد خزانه اسلامی در حوزه تحت مدیریت خود، توجه ویژه و لازم را داشته و نسبت به گزارش گیری مستمر در این زمینه از اداره های اجرایی شهرستان و رفع نواقص و کوتاهی ها اقدام ‌کنند.
آشناگر اضافه کرد: فرمانداری‌های شهرستان‌های سرخه، آرادان، مهدیشهر و سمنان درباره جذب اعتبارات اسناد خزانه اقدامات لازم و فوری را در دستور کار قرار داده و نواقص موجود را برطرف کنند.
وی اظهار داشت: اهمال کاری در خصوص جذب اعتبارات اسناد خزانه توسط برخی دستگاه های اجرایی استان به هیچ عنوان پذیرفته نیست و باید جذب اعتبارات و پول های در نظر گرفته شده برای استان به صورت ویژه به وسیله دستگاه های اجرایی پیگیری شود.

طرح هادی شهر کهن آباد گرمسار تصویب شد
استاندار سمنان با تقدیر از ارائه مطلوب طرح هادی شهر کهن آباد گرمسار توسط مشاور طرح، از تصویب طرح هادی این شهر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد.
وی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته در بند "ذ" تبصره پنج قانون بودجه سال ۱۴۰۰ ویژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، تصریح کرد: بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۹۷۹ میلیون تومان اعتبار در این بند به استان اختصاص داده شده که بر اساس تصمیم شورای برنامه ریزی و توسعه استان، ۵۰ درصد از این اعتبار برای تحقق سند توسعه شهرستان میامی به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته در استان، تخصیص می یابد.
استاندار سمنان گفت: ۵۰ درصد باقیمانده اعتبار تخصیص یافته در بند "ذ" تبصره پنج قانون بودجه ۱۴۰۰، برای جبران خسارت ها، بهبود زیرساخت ها و رفع نواقص و محرومیت زدایی، به روستاهای محروم‌ جنوبی استان اختصاص یافته و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان باید در این زمینه اهتمام لازم را در دستور کار قرار دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha