زمین برای ساخت مسکن ایثارگران خراسان شمالی تامین شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: برای یکهزار و ۴۴۷ ایثارگر و خانواده شهدا در استان جهت ساخت مسکن تامین زمین شد.

به گزارش ایرنا، سیدعابس حسینی روز سه شنبه د رمیز خدمت کمک به جامعه ایثارگری که با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد اظهار داشت: قطعات زمین برای ۹۹۵ ایثارگر و خانواده شهدا در سایت مسکن مهر گلستان شهر و فرهنگیان شهرستان بجنورد، ۴۹۸ خانواده از این جامعه در اراضی خانلق شیروان، ۳۰۰ خانوار در اسفراین، ۵۸ خانوار در سایت مسکن مهر جاجرم و ۹۶ خانوار در سایت مسکن مهر گرمه تامین شد.

وی تصریح کرد: به تعداد هر سه خانوار یک قطعه زمین ۲۸۰ تا ۳۰۰ مترمربع داده می شود تا مسکن به سلیقه متقاضیان احداث شود.

حسینی ادامه داد: این قطعات زمین به ایثارگران و جانبازان بالای ۲۵ درصد، آزادگان، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد که از زمین و مسکن دولتی استفاده نکرده اند، داده می شود.

بازسازی ۳۷۳ گلزار شهدا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در ادامه اظهار داشت: این استان دارای ۲ هزار و ۶۸۲ مزار و گلزار شهدا است که ۳۷۳ گلزار از این تعداد نیاز به بازسازی دارد.

وی با بیان اینکه ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی گلزار شهدای استان نیاز است، تصریح کرد: استاندار خراسان شمالی در این زمینه قول مساعد داده اند تا این اعتبار برای بازسازی در بودجه امسال تامین شود.

حسینی افزود: کف سازی، ساخت یادبود، نماکاری، ساخت اسکلت و سفت کاری از جمله فعالیت های عمرانی است ک با تامین اعتبار در گلزارهای شهدا اجرایی می شود.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha