جشن اعیاد دهه ولایت در ۷۰ بقعه متبرکه فارس برگزار می‌شود

شیراز-ایرنا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: براساس شرایط کرونایی،برنامه‌های دهه ولایت باتوجه به رنگ بندی شهرها در ۷۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.

برپایه مطلب دریافتی ایرنا، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی دراین باره گفت: فضاسازی بقاع متبرکه اعم از تبلیغات محیطی پیرامون بقعه و آذین‌بندی صحن، راه‌اندازی کاروان‌های شادی با عنوان شمیم ولایت در دهه ولایت، برپایی مراسم جشن در صحن بقاع متبرکه با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، قرائت دعای عرفه در بقاع متبرکه، برگزاری نماز عید سعید قربان، برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی‌ (علیه‌السلام) و قرائت زیارت جامعه کبیره، برگزاری مراسم جشن در شب و روز عید سعید غدیرخم و نورافشانی در شب عید غدیر برنامه‌هایی است که در دهه ولایت و امامت برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با تاکید بر اینکه برنامه‌های دهه ولایت در شهرستان‌ها طبق چهار وضعیت رنگ‌بندی کرونایی آبی، زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده و اجرا خواهد شد، افزود: بر همین مبنا در مناطق آبی و زرد برنامه‌ها در فضای باز صحن امامزادگان برگزار می‌شود و در مناطق نارنجی و قرمز برنامه‌ها به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه مراسم دعای عرفه در ۱۴ امامزاده و نماز عید قربان در ۳ امامزاده فارس برگزار می‌شود، تاکید کرد: در ۷۰ بقعه متبرکه جشن‌های دهه ولایت برگزار و همچنین  هفت کاروان شادی در این ایام برپا می‌شود.

وی گفت: اقدامات اجتماعی با عنوان تبرکات علوی در دستور کار مراکز افق بقاع متبرکه قرار گرفته است؛ یکی دیگر از فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده، قربانی کردن و توزیع گوشت گرم بین فقرا و نیازمندان پیرامون بقاع متبرکه خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس ادامه داد: با توجه به تاکید ائمه طاهرین (علیهم‌السلام) بر فضلیت اطعام مومنین در روز عید سعید غدیرخم، توزیع غذای گرم بویژه بین نیازمندان در دستور کار قرار گرفته است؛ ضمنا تمام فرآیند پخت، بسته‌بندی و توزیع غذا با رعایت کامل نکات بهداشتی انجام می‌شود.

موسوی با بیان اینکه ارزش ریالی هر سبد غذایی حداقل ۴۰۰ هزار تومان است، بیان کرد: اجرای این طرح در هر استان براساس بقاع متبرکه شاخص سطح یک و دو، موقوفات مرتبط و توانمندی نیروی انسانی فعال و مشارکت خیرین در استان برنامه ریزی شده است.

دهه امامت از عید قربان تا عید غدیرخم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha