حماس رژیم صهیونیستی را از تکرار یورش به مسجد الاقصی برحذر داشت

تهران – ایرنا – اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) رژیم صهیونیستی از تکرار یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی در شهر بیت المقدس برحذر داشت.

به گزارش تارنمای رسمی خبری حماس ، هنیه شب گذشته به مناسبت فرارسیدن عید قربان طی سخنانی این مطلب را ابراز داشت.

هنیه گفت: دشمن نباید تجربه یورش به مسجد الاقصی و تعرض به  مقدسات مان در مسجد الاقصی و بیت المقدس را تکرار کند.

وی افزود: قدس سپر و شمشیر و بازوهای قدرتمند مقاومت را در اختیار دارند که از آن حمایت و دفاع می کنند .

رئیس دفتر سیاسی حماس ادامه داد: آنچه که رژیم اشغالگر این روزها در قدس و مسجد الاقصی انجام می دهد، در واقع سرپوش گذاشتن بر شکست هایش به شمار می رود.

هنیه خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی بیهوده تلاش می کند تا پیروزی اخیر مقاومت در غزه را خدشه دار کند که طی آن مقاومت معادله جدیدی ارائه داد مبنی بر اینکه قدس در تیررس موشک های ما قرار دارد.

اظهارات هنیه به نبرد اخیر شکل گرفته میان گروه های فلسطینی در نوار غزه و رژیم صهیونیستی طی روزهای ۱۰ تا ۲۱ ماه می گذشته ( ۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت) اشاره دارد.

در ارتباط با موضوع اسرای فلسطینی هنیه تاکید کرد که مقاومت فلسطین از درخواست خود مبنی بر آزادی شرافتمندانه آنان از زندان های اسراییل در چارچوب یک معامله جدید به هیچ وجه صرف نظر نخواهد کرد.
حماس هم اکنون چهار اسراییلی را در اختیار دارد که در میان آنان دو سرباز اسراییلی به چشم می خورند که در نبرد تابستان ۲۰۱۴ غزه به اسارت گرفته شدند و دو اسراییلی دیگر نیز در شرایط نامعلومی طی سال های گذشته وارد غزه شده بودند.

بیش از یک هزار و ۵۰۰ شهرک نشین یهودی یکشنبه گذشته به از دروازه «المغاربه» به شکل دسته های بزرگ به مسجد الاقصی یورش بردند و در صحن های آن اقدامات تحریک آمیز انجام دادند و در مقابل قبه الصخره آداب و رسوم تلمودی را به جا آوردند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha