جشنواره بزرگ شهری عبودیت تا تجلی ولایت در قزوین برگزار می شود

قزوین - ایرنا- معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: همزمان با عید ولایت و امامت، "غدیر" جشنواره بزرگ شهری عبودیت تا تجلی ولایت با ۵۰ عنوان برنامه در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا ؛محمد درافشانی روز سه شنبه  با اعلام این خبر افزود: این جشنواره از ۳۰ تیرماه تا هفتم  مردادماه با ویژه برنامه‌های متنوعی با هدف "ایجاد نشاط اجتماعی"،"ارتقای سواد دینی شهروندان" و "انتقال پیام عید قربان و عید بزرگ غدیر خم به عموم مردم " برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در این جشنواره که از عید قربان آغاز و تا عید غدیر خم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ادامه دارد، بنیاد بین المللی غدیر استان قزوین، مجموعه شهرداریهای قزوین و سازمانهای وابسته، ادارات، سازمانها، مساجد، اصناف و محلات مشارک دارند.

این مسوول برنامه عصر خاطره  با عنوان "شاهدان علوی" را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت و امامت اعلام کرد و افزود:در این برنامه از  سادات شهید و مادران سیده شهید در فضای رو باز مزار شهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی تقدیر می شود.

درافشانی گفت: برگزاری پویش مردمی ذکر هر روزمان یا علی را از دیگر برنامه های دهه امامت و ولایت است.

این مسوول اضافه کرد: در این پویش کسبه کهن شهر تاریخی فرهنگی قزوین در اقدامی نمادین با بالا بردن کرکره های مغازه هایشان و همزمان با آغاز کسب و کار به گفتن ذکر یا علی خواهند پرداختند، این پویش در راستای فرهنگ سازی گفتن ذکر یا علی و جاری شدن سیره علوی در زندگی آنان، انجام می شود.

درافشانی یادآور شد: از دیگر برنامه‌های دهه امامت و ولایت می‌توان به برگزاری ویژه برنامه "یک قطره زندگی" و "تجلیل از زوج های شهرداری قزوین" اشاره کرد که در این برنامه از ۱۰ اهدا کننده خون برتر شهر قزوین و زوج هایی که سال ۹۹ عقد کرده اند، تجلیل خواهد شد. 

وی نگارش علوی و خوشنویسی زنده اشعار و احادیث" را از دیگر برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت دهه امامت و ولایت برشمرد و افزود: این برنامه با همکاری انجمن خوشنویسان و بسیج هنرمندان قزوین و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حسینیه امینی ها برگزار می شود.

معاون شهردار قزوین در ادامه از  اجرای مسابقه تفسیرخطبه غدیر خبر داد و افزود: این مسابقه در ۲۵ مسجد شهر قزوین با رعایت پروتکل های بهداشتی و با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار خواهد شد.


برگزاری جشن های خیابانی دهه ولایت در ۱۰ محله شهر قزوین 

درافشانی افزود: برگزاری جشن های خیابانی در ۱۰ محله شهر قزوین با موضوع غدیر خم از جمله برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت دهه امامت و ولایت است که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با همکاری بنیاد غدیر و اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: ویژه برنامه فرهنگی "گذر غدیر" از دیگر برنامه‌هایی که برای دهه مبارک  ولایت و امامت پیش بینی شده است و با رعایت پروتکل های بهداشتی و در خیابان شهداء با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار می شود.

این مسوول تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت این ایام فرخنده، برگزاری "چارپایه خوانی غدیر"  در سطح محلات کهن شهر تاریخی قزوین است و همچنین
اجرای مسابقه مولودی خوانی ویژه تمام گروه های سنی از دیگر برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت دهه امامت و ولایت خواهد بود که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با همکاری بنیاد غدیر و اداره کل تبلیغات اسلامی اجرا خواهد شد.

درافشانی اظهار کرد: مراسم "شب شعر غدیر" از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این ایام به شمار می رود.

وی یادآورشد: اجرای ورزش زورخانه ای در معابر و پارک ها با مشارکت بنیاد بین المللی غدیر و اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، "اطعام غدیر" توسط خیرین قزوینی در سطح شهر و مساجد و تولید تیزر  و نمآهنگ غدیر در فضای مجازی نیز در دهه امامت و ولایت تدارک دیده شده است. 

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین تاکید کرد: مشارکت با مساجد و هیات های مذهبی در برگزاری ویژه برنامه‌های اعیاد قربان تا غدیر خم و همچنین فضا سازی شهری در تیر بردها از دیگر اقدامات شهرداری به مناسبت دهه امامت و ولایت به شمار می رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha