سمنانی‌ها با شرکت در پویش نذر قربانی در کمک به نیازمندان سهیم باشند

سمنان- ایرنا- قائم مقام کمیته امداد اماموخمینی(ره) استان سمنان گفت: نیکوکاران می‌توانند با کمک نقدی و یا اهدای دام نذری عید قربان خود به محل‌های مخصوص تعیین‌شده به وسیله کمیته امداد برای کمک به نیازمندان در پویش نذر قربانی سهیم باشند.

محمد قوسی روز سه‌شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان پس از تحویل دام نذری عید قربان، با رعایت تمام اصول شرعی، بهداشتی و قانونی ذبح را انجام داده و پس از آن گوشت را بین نیازمندان توزیع می‌کنند.
وی بیان کرد: سایر افراد می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به هر میزان به همین نیت به کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان اهدا کنند تا این نهاد با تجمیع کمک‌ها به قربانی برای توزیع بین نیازمندان اقدام کند.
وی ادامه داد: بیش از ۱۳۵ مرکز نیکوکاری برای دریافت کمک های نقدی و قربانی خیران در پویش نذر قربانی در سراسر استان سمنان وجود دارد.
قوسی ابراز داشت: امسال ذبح ۲ هزار و ۲۰۰ دام نذری عید قربان در استان سمنان پیش‌بینی می‌شود که گوشت آن بین نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان توزیع خواهد شد.
 قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان خاطرنشان کرد: مردم استان سمنان سال گذشته با ذبح بیش از ۲ هزار راس دام نذری عید قربان در کمک به نیازمندان سهیم شدند.
وی افزود: انتظار می‌رود برای احیای سنت قربانی و دستگیری از نیازمندان حجاجی که در سال‌های ‌گذشته به حج مشرف شدند با ذبح قربانی در قربانگاه‌ها معین کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر استان سمنان  با در نظر گرفتن سهم فقرا  این فریضه الهی را به‌جا ‌آورند.

ایجاد قربانگاه ها در شهر و روستاهایی به غیر از قرمز کرونایی
قائم مقام کمیته امداد اماموخمینی(ره) استان سمنان گفت: قربانگاه با مجوز و هماهنگی اداره کل دامپزشکی، شبکه بهداشت و شهرداری‌ها در شهر و روستاهای استان به منظور دریافت دام نذری عید قربان ایجاد می‌شود.
قوسی بیان کرد: در شهرها و مناطقی که وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند ذبح عظیم در کشتارگاه‌ها با رعایت کامل نکات بهداشتی و در شهرهای با وضعیت مطلوب در قربانگاه ها اجرا می‌شود.
چهارشنبه پیش‌ رو در ایران عید قربان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha