نماز عید قربان در ۲۵ شهر خراسان جنوبی اقامه می‌شود

بیرجند - ایرنا - مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نماز عید قربان فردا (۳۰ تیر ماه) جز بیرجند در ۲۵ شهر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حامد شاهبیکی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نمازگزاران نسبت به رعایت فاصله‌ اجتماعی و پرهیز از تجمع بعد از اقامه نماز عید قربان اهتمام ویژه داشته باشند.

وی اظهار داشت: همچنین نمازگزاران ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند و به هیچ عنوان بدون ماسک در صف نماز عید قربان شرکت نکنند.

شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی که حدود ۲ ماه قبل از پیک چهارم کرونا عبور کرد، بار دیگر از تیر ماه روند صعودی به خود گرفته و افزایش موارد مثبت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در هفته‌های اخیر نشانگر شروع خیز پنجم کرونا در این استان است.

براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها از ۲۴ تیر ماه که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، شهرستان‌های نهبندان، بیرجند و طبس در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های فردوس، قاینات، سربیشه و درمیان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و بشرویه، زیرکوه، خوسف و سرایان نیز در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

با قرمز شدن بیرجند و طبس از اواخر هفته گذشته تعداد شهرستان‌های با وضع قرمز کرونایی در این استان به سه شهرستان افزایش یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha