۲۹ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84410258
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات قالیبافان نابینای کرمان پیگیری می شود

کرمان - ایرنا - مشاور وزیر صمت در امور زنان و خانواده گفت: مشکلات و چالش های کارگاه قالیبافی نابینایان کرمان در زمینه فروش محصولات و بیمه بافنده ها بررسی و پیگیری می شود.

فاطمه سادات حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بازدیدی که از مرکز قالیبافی گره نو داشتیم، ظرفیت ها و چالش های موجود در این کارگاه بررسی شد که یکی از مهمترین این چالش ها نبود بازار فروش برای محصولات روشن دلان است.
این مسئول با اشاره به مشکلات و چالش های این مرکز تصریح کرد: مشکلاتی از قبیل تامین بیمه قالیبافی و فروش محصول از مهمترین چالش های این مرکز است که امیدوارم با رایزنی های بهزیستی، یارانه ثابتی برای این افراد در نظر گرفته شود.

وی گفت: همچنین کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خرید محصولات و تابلوفرش ها کمک کند و از طرف وزارت صمت نیز زمینه صادرات فراهم شود.
حسینی با بیان اینکه قالی بافی نوعی کارآفرینی  و ثروت افزایی است خاطرنشان کرد: بانوانی که در این محل با عشق و امید گره می زنند باید اطمینان داشته باشند که قالی و یا تابلو فرشی را که می بافند به فروش می رسد و از نظر اقتصادی برایشان صرفه دارد، پس قدم اول ما رای زنی در زمینه فروش این محصولات خواهد بود.
وی با بیان اینکه باید استاندارد های بازار در نظر گرفته شود، تصریح کرد: رشد و سلیقه بازار همیشه در حال تغییر است و ما باید محصولاتی که تولید می کنیم مشابه با تقاضای جهانی باشد تا در نهایت یک محصول صادراتی خوب تولید کنیم.
وی با بیان اینکه آموزش قالیبافی به نابینایان برای اولین بار در کرمان انجام شده و در جای دیگر کشور چنین چیزی نیست، افزود: هنر دست نابینایانی که با لمس نخ رنگ آن را تشخیص می دهند کم هنری نیست و باید به آن بها دهیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha