تعداد تخت‌های دیالیز استان همدان افزایش یافت

همدان- ایرنا- مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت که شمار تخت های دیالیز این استان با بهره برداری از ۲ مجموعه درمانی در همدان و فامنین به ۱۳۱ تخت افزایش یافته است.

«ابوالفتح میرزایی» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ابتدای هفته جاری هفت دستگاه دیالیز در بیمارستان آتیه شهر همدان و ۶ دستگاه دیالیز در بیمارستان فامنین نصب و راه اندازی شد.

وی افزود: با نصب این دستگاه ها مشکل تردد بسیاری از بیماران به مرکز استان برای انجام دیالیز رفع شده، همچنین برخی از افراد که مجبور به مراجعه به مرکز درمانی در شیفت شب بودند نیز به علت کاهش امار مراجعه کنندگان می توانند در نوبت صبح یا بعدازظهر نسبت به دیالیز اقدام کنند.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان اظهار داشت: هر چندشمار تخت های دیالیز این استان با میزان ایده آل فاصله دارد اما هم اینک در وضعیت مناسبی قرار داریم و می توان به نیاز بیماران به موقع پاسخ داد.

میزرایی با بیان اینکه تنها شهرستان درگزین فاقد تخت و دستگاه دیالیز است، ادامه داد: شهرستان های همدان، ملایر، تویسرکان و نهاوند به ترتیب بیشترین میزان تخت های دیالیزی استان همدان را در اختیار دارند.

وی بیان کرد: هر چند بیمارستان آتیه در درجه نخست به بیماران تحت پوشش تامین اجتماعی ارائه خدمت می کند، اما درصدد انجام هماهنگی و کسب مجوز برای ارائه خدمات دیالیز در این مرکز به تمامی بیماران هستیم.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان گفت: ۶۰۵ بیمار دیالیزی در این استان وجود دارد که از این تعداد ۱۳ نفر دیالیز «صفاقی» بوده و در خانه اقدام به دیالیز می کنند.

میرزایی با بیان اینکه خرید هر دستگاه دیالیز ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، اظهار داشت: انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان یک مجموعه مردمی است که هیچ بودجه دولتی ندارد، بنابراین برای کمک به بیماران نیازمند انتظار می رود مردم خیر و نیک اندیش استان از طریق کد دستوری  #۱۸۸۱*۷۸۰* یا شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۸۱۹۹۵۰۹۱۸۰ بانک ملی به نام انجمن حمایت از بیماران کلیوی این مجموعه را در تامین نیاز درمانی بیماران کمک کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha