کسی خارج از مجموعه شهرداری قزوین به عنوان سرپرست انتخاب نمی‌شود

قزوین- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر قزوین و منتخب این شورا در دوره ششم گفت: با وجود گمانه زنی‌ در رسانه‌ها و فضای مجازی، برحسب قانون کسی خارج از مجموعه شهرداری نمی‌تواند به عنوان سرپرست در شهرداری فعالیت کند.

فرج الله فصیحی رامندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قاعدتا انتخاب سرپرست شهرداری تا انتخاب شهردار از بدنه شهرداری قزوین خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه انتخاب سرپرست شهردار از داخل مجموعه به دلیل احاطه بیشتر مدیران شهری به امور است، افزود: از همین رو بنا داریم سرپرست را از بین معاونان یا شهرداران مناطق انتخاب کنیم.
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: بر همین اساس منتخبان شورای ششم شهر قزوین در یک هفته اخیر جلسات متعددی را برای تبیین شاخص های انتخاب سرپرست شهرداری برگزار کرده اند تا با تصویب این شاخص ها بتوانند گزینه های منتخب برای سمت شهرداری را به صورت رسمی اعلام کنند.
فصیحی رامندی اضافه کرد: هم‌اکنون هشت نفر برای سرپرستی شهرداری قزوین نامزد هستند که عصر دوشنبه در جلسه ای چهار نفر از این نامزدها به ترتیب اصغر اللهیاری، حسین عمویی، سیدحامد موسوی و وهاب میزانی برنامه های خود را ارائه کردند.
وی تصریح کرد: همچنین روز پنجشنبه چهار نفر دیگر شامل سید محمد علمی معاون عمرانی شهرداری قزوین، سید مهدی کاظمی معاون سرمایه‌گذاری شهرداری، داریوش قاسمی رییس سازمان زیباسازی و مرتضی ململی از کارکنان شهرداری قزوین که سابقه شهردار بودن در شهرهای مختلف را دارد برنامه های خود را ارائه خواهد کرد و در صورت اقناع نشدن اعضای شورای ششم احتمال اینکه گزینه های دیگری در هفته آینده مطرح شود نیز وجود دارد.
فصیحی رامندی زمان آعاز به کار شورای شهر ششم را  از ۱۴ مرداد  عنوان کرد و گفت: بعد از انتخاب اعضای هیات رئیسه شورا، در جلسه دوم سرپرست شهرداری معرفی خواهد شد.
وی یاد آور شد: انتخاب سرپرست برای شهرداری حداکثر برای سه ماه است و لزوماً سرپرست شهرداری، شهردار نهایی نیست و ممکن است فرد دیگری به‌عنوان شهردار انتخاب شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha