تعداد قربانیان انفجار شهرک صدر بغداد به ۲۸ تن و ده ها زخمی رسید

بغداد-ایرنا- انفجار یک بمب در بازار شلوغی در شهرک صدر بغداد تاکنون منجر به مرگ دستکم ۲۸ تن؛ عمدتا زن و کودک و زخمی شدن ۴۵ نفر دیگر شده است و برخی منابع از ۳۰ تا ۳۵ کشته نیز خبر داده اند.

به گزارش ایرنا، این انفجار عصر دوشنبه در بازار «الوحیلات» شهرک صدر در شرق بغداد روی داد.

برخی منابع می گویند انفجار با کمربند انتحاری و توسط بک زن تروریست رخ داده است و حدود ۳۰ تا ۳۵ تن در این انفجار کشته شدند که تعداد قابل توجهی از آنها کودک و زن هستند.

تیم های جراحی از سه بیمارستان «الکندی»، «النعمان» و «امام علی (ع)» برای درمان زخمی ها به بیمارستان «شهید صدر» بغداد اعزام شدند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دستور فوری اتخاذ تدابیر فوق العاده برای رسیدگی به پرونده انفجار شهرک صدر را صادر کرد.

الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دستور بازداشت فرمانده میدانی پلیس منطقه انفجار (شهرک صدر) را صادر کرده است.

وزارت بهداشت عراق کلیه کارمندان و مراکز خود را به منظور ارائه خدمات لازم و کمک و معالجه مجروحان بمب گذاری امروز بسیج کرد.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که روز گذشته یک نامه منتشر شده در شبکه های اجتماعی هشدار داده بود گروه تروریستی داعش احتمالا در روزهای عید قربان به نقاط مختلفی از بغداد از جمله شهرک صدر، کاظمیه، الشعب و الشعله حمله می کند؛ امری که انتقاد برخی کاربران شبکه های اجتماعی از تدابیر دیرهنگام را با وجود علم به احتمال وقوع حملات برانگیخته است.

شهرک صدر و به ویژه بازارهای شلوغ آن در ماه های اخیر حوادث امنیتی متعددی را تجربه کرده است.  

حدود سه هفته پیش انفجاری در شهرک صدر بغداد در بازار «المحابس» رخ داد که ۱۵ مجروح برجا گذاشت.

اواخر فروردین ماه سال جاری نیز یک بمب جاسازی شده در یک خودرو در بازار محلی منطقه حبیبه در شهرک صدر بغداد منفجر و علاوه بر مرگ یک نفر و جراحت ۱۲ تن دیگر باعث آتش سوزی چند خودرو دیگر در محل حادثه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha