پروژه های مسکن مهر متوقف خراسان شمالی امسال تعیین تکلیف می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: سه هزار واحد مسکن مهر استان متوقف است که تلاش داریم تا تمامی این واحدها امسال تعیین تکلیف شود.

علی فخرانی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون یکهزار واحد از این واحدها به شرکت های تعاونی مسکن واگذار شده و مابقی هم امسال تعیین تکلیف می شود.
وی با اشاره به اینکه هزار و ۱۳۶ واحد مسکن مهر در هشت سال گذشته به بهره برداری رسیده است گفت: پروژه های باقی مانده مسکن مهر چند سالی بود که مورد حمایت واقع نشد و نتیجه آن تعطیلی چندین ساله و سرقت های متعددی بود که اتفاق افتاد اما  خوشبختانه با حمایت و پشتیبانی های دادگستری کل، اکنون تمامی پروژه های مسکن مهر فعال است و امید می رود در سال جاری هزار و ۲۵۲ واحد باقی مانده دارای متقاضی به بهره برداری برسد. 

فخرانی اظهار داشت: در پنج سال نخست از عمر دولت فعلی، سیاست بر آن بود که دولت دخالتی در بازار مسکن نداشته باشد و اعتقاد بر این بود که مسکن باید توسط مردم تولید و عرضه شود البته چون دهک های پایین توان رقابت با بخش خصوصی را ندارند، عدم دخالت دولت در تامین مسکن اقشار کم درآمد خیلی مقبول نیست.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ساخت ۲۹ هزار واحد مسکن مهر(با احتساب شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر) در این استان در دستور کار قرار گرفت که از تعداد چهار هزار و ۲۵۲ واحد هنوز به بهره برداری نرسیده و ناتمام است.

در خراسان شمالی بیش از ۲۴ هزار  واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان برنامه ریزی و اجرا شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha