طرح هادی پنج شهر چهارمحال و بختیاری تصویب شد

شهرکرد- ایرنا- اعضای کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست چهارمحال و بختیاری کلیات اجرایی طرح هادی پنج شهر این استان را تصویب کردند.

استاندار چهارمحال و بختیاری شامگاه دوشنبه در کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: تامین زمین مورد نیاز برای توسعه ساخت و ساز در شهرهای کوچک و روستاها در دستور کار قرار گیرد.

اقبال عباسی تاکید کرد: این اقدام در جلوگیری از مهاجرت روستاییان و شهروندان شهرهای کوچک به مناطق و شهرهای بزرگ‌تر جلوگیری می‌کند.

وی افزود: تامین زمین مورد نیاز برای توسعه ساخت و ساز در شهرهای کوچک و روستاهای چهارمحال و بختیاری همچنین باعث بازگشت مهاجران به زادگاه خود خواهد شد.

عباسی تصریح کرد: رعایت ضوابط قانونی مانند حریم و بستر رودخانه‌ها، توجه به اصول شهرسازی و جلوگیری از ساخت و ساز خارج از ضوابط قانونی مورد توجه تمامی مسوولان مرتبط با توسعه شهری و روستایی قرار گیرد.

وی یادآور شد: شهرداری‌ها نسبت به اعمال قانون جدیت داشته باشند تا تخلفی در ساخت و سازها صورت نگیرد و برخورد با متصرفان در اولویت‌های کاری شهرداران و فعالان شهرداران باشد.

به گزارش ایرنا، اعضای کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست چهارمحال و بختیاری کلیات اجرایی طرح هادی پنج شهر این استان شامل هارونی در شهرستان شهرکرد، هوره در شهرستان سامان، وردنجان و یانچشمه در شهرستان بن و چلیچه در شهرستان فارسان را تصویب کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha