۲۸ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۰۹
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 84409661
۰ نفر

برچسب‌ها

 واقعه غدیر سند معتبر حقانیت مذهب مقدس تشیع است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: واقعه غدیر سند معتبر حقانیت مذهب مقدس تشیع است و حضرت محمد (ص) در این رخداد بزرگ، زمام امور در جامعه شیعی را به راهبری ولی فقیه سپردند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر دوشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی، افزود: آحاد مردم باید در زنده نگه داشتن غدیر بکوشند و همان‌گونه که پیام و درس های عاشورا را در جای جای زندگی نهادینه می‌کنند در مورد غدیر و پیام آن نیز، رهروی عملی باشند.
وی با بیان اینکه برنامه‌های بنیاد بین المللی غدیر نباید تنها در عید غدیر و دهه امامت و ولایت خلاصه شود، اضافه کرد: این نهاد انقلابی باید برای تحکیم مبانی غدیر و الگوی رفتاری امام علی (ع) برنامه ریزی داشته باشد.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: پیروی از ولایت مهمترین پیام غدیر است و سعادت دنیا و آخرت بشریت در گرو تقویت این فرهنگ با عظمت است.
وی بیان کرد: نهادینه سازی ولایتمداری از مهمترین وظایف ما در قبال غدیر است که باید به آن توجه داشته باشیم و لذا غدیر تنها یک روز در تاریخ اسلام نیست بلکه یک جریان وتفکر عظیم ارزشی است که تا قیامت استمرار دارد.

امام جمعه اراک در خصوص پنجم مرداد سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی نیز گفت: نماز جمعه بهترین فرصت برای ارتقای آگاهی و بینش سیاسی و اعتقادی مردم است و لذا جایگاه نماز جمعه به برکت انقلاب اسلامی جایگاهی ویژه و با اهمیت است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: گفتمان سازی و تربیت سیاسی و اعتقادی از مهمترین رسالت های نماز جمعه است و نماز جمعه نقش به سزایی در وحدت و انسجام جامعه برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خصوص تحکیم بنیاد خانواده نیز اظهار داشت: خانواده یکی از نهادهای مهم و با اهمیت در انقلاب اسلامی است و حیات و پویایی هرجامعه ای در گرو سلامت خانواده است.
وی ادامه داد: اشتغال و مهارت آموزی یکی از نیازهای مهم امروز جامعه محسوب می شود و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.
شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی هر ماه یکبار در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha