تیم فجر شهید سپاسی شیراز به لیگ برتر فوتبال راه یافت

شیراز-ایرنا- تیم فجر شهید سپاسی شیراز با برتری مقابل گل ریحان البرز پس از هشت سال انتظار به لیگ برتر دوره بیست و یکم با کسب قهرمانی در دسته یک فوتبال، سلام داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این بازی که از هفته ۳۴ و پایانی رقابت های فوتبال دسته یک جام آزادگان شامگاه دوشنبه در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد، تیم فجر با نتیجه سه بر صفر  به برتری دست یافت و با راه یافتن به لیگ برتر موجی از شادی را در دل هواداران فوتبال فارس ایجاد کرد و فجریها در کرج جشن شادی به پا کردند.

فجریها که از اهمیت این بازی به خوبی آگاه بودند، می دانستند که جواز حضور در لیگ برتر بستگی به شکست حریفش در آخرین  آوردگاه لیگ دارد، از این رو با ارایه یک بازی برتر و منطقی بدون اینکه حریف سقوط کرده و انتهای جدولی را دست کم بگیرند، با حمله بازی را آغاز کردند.    

دادن پاس های کوتاه و بردن بازی به کناره ها و استفاده از تمام فضا توسط فجری ها تیم گل ریحان را به عقب نشاندند و میزبان نیز با دفاع چند لایه سعی داشت بر روی ضد حمله توسط سعید حلافی که سرعت خوبی داشت به گل برسد که یکی ۲ بار هم خطرناک ظاهر شدند .

شلیک سنگین دانیال کردستانی، گل فجر

در ادامه برتری شاگردان علی اصغر کلانتری سر مربی تیم فجر که برای گل بی تابی می کردند دقیقه ۸ نتیجه داد، در این لحظه بر روی یک کار گروهی بسیار خوب و حساب شده، توپ در فاصله ۳۰ متری به  دانیال کردستانی  هافبک شوتزن و گلزن تیم فجر رسید و این بازیکن با ضربه زیبا و تماشایی تور دروازه تیم گل ریحان را به لرزه در آورد.

فجریها پس از به ثمر رسیدن گل اول بازی می دانستند که یک گل حاشیه امنیت خوبی نیست باز هم بازی را دست گرفتند و حریف را به لاک دفاعی فروبردند .

بازیکنان تیم گل ریحان اگر از ابتدای مسابقات اینگونه دفاع می کردند شاید سقوط نمی کردند با این حال انها آمده بودند تا جوانمردانه بازی کنند هر چند شنیده شد که این تیم را شارژ مالی کردند تا از تیم فجرامتیاز بگیرد.

دقیقه ۲۴ ضربه سر میلاد احمدی هافبک جنگنده تیم فجر با خوش شانسی دروازبان تیم گل ریحان مهار شد تا فجری به گل دوم نرسند .

نبض بازی در میانه میدان 

هافبک های تیم فجرهمچون علی نبی زاده ،حمید نعمتی ، سعید زارع، دانیال کردستانی و  میلاد احمدی  به خوبی نبض بازی را در دست داشتند و اجازه ندادند بازیکنان میزبان نفس بکشند و در این لحظات نیز شوت زدن در دستور کار تیم فجر قرار داشت .

همچنین یکبار ضربه دانیال کردستانی دقیقه ۲۹ با اختلاف اندک به بیرون رفت تا گل دوم این بازیکن به ثمر نرسد و یکبار هم ضربه فرزان دانا از راه دور به طور خطرناکی از روی تیر دروازه به بیرون رفت و دقیقه ۴۰ هم سیعد زارع بخت خود را برای گلزنی ازمایش کرد که این توپ هم راهی به چارچوب پیدا نکرد.

در اواخر نیمه اول بازهم فجریها روی دروازه گل ریحان فشار آوردند و در وقت های تلف شده این نیمه که ۶ دقیقه توسط داور محاسبه شد، فرصت بسیار خوبی درون ۱۸ قدم میزبان نصیب فرزان دانا شد اما این بازیکن با عجله از دست داد تا فجریها با همان یک گل و خیال راحت به رختکن بروند.

بازهم قطع برق و توقف بازی

نیمه دوم نیز در حالی که دو تیم فجر و گل ریحان آماده بازی بودند اما ناظر بازی اجازه نداد این دیدارآغاز شود زیرا نورورزشگاه غدیرتهران محل بازی تیم هوادار و شهرداری آستارا قطع شد و برگزار کنندگان مسابقات دیدار تیم های ملوان و هوادار تهران را هم  متوقف کردند چون این سه بازی به دلیل حساسیت باید همزمان برگزار می شد.

این برای چندمین باراست که مسابقات لیگ فوتبال به دلیل قطع برق متوقف می شود، پیشتر نیز درهفته سی و دوم ۱۳ تیرماه در ورزشگاه غدیر تهران به هنگام دیدار تیم های هوادار تهران و فجرسپاسی شاهد قطع برق به مدت نیم ساعت بودیم که در نهایت این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود فجرپایان یافت تا جرقه صعود به لیگ برتر توسط فجریها زده شود.   

سرانجام نیمه دوم پس از حدود یک ساعت تاخیر آغاز شد و باز هم شاهد حمله سفید پوشان فجر بودیم تا به گل های خود بیفزایند .

اولین زنگ خطر این نیمه را بازیکنان فجر به صدا در اوردند، دقیقه ۵۲ حمید نعمتی بر روی یک کار گروهی فرصت خوبی را از دست دادد.

دقیقه ۵۴ نوبت به تیم میزبان رسید تا خودنمایی کند در این لحظه  بر روی  یک ضربه ایستگاهی  توپ با  ضربه سر مهاجم  گل ریحان  توپ از کنار دروازه به طور خطرناکی بیرون رفت. 

گل دوم فجر

دقیقه ۵۷ فجریها به گل دوم رسیدند ، در این لحظه توپ ارسالی درون محوطه ۱۸ قدم گل ریحان به دست سید علی نعمتی مدافع این تیم بر خورد کرد و داور نقطه پنالتی نشان داد  و حمید نعمتی با یک ضربه زیبا گل دوم فجر را به ثمر رساند تا کار حریف را سخت کند .

دقیقه ۵۹ نیز تیم میزبان صاحب یک فرصت خوب گلزنی شدند  و عادل سر شار مهاجم تیم گل ریحان  پس از جای گذاشتن محمد حسین نائیجی دروازه بان تیم فجر توپ را به بیرون زد تا میزبان به گل نرسد .

دقیقه ۶۴ هم فجریها می توانستند به گل سوم برسند اما باز هم حمید نعمتی بهترین بازیکن میدان این  فرصت خوب را ازدست داد.

در ادامه نیمه دوم دقیقه ۷۲ سر مربی تیم فجر برای تقویت تیمش دست به ۲تعویض زد و رضا اقابابایی و عرفان بادی را به ترتیب جایگزین دانیال کردستانی و پوریا زارع کرد تا باز هم نبض بازی را در میانه میدان در دست داشته باشد.

تیر دروازه گل ریحان لرزید

دقیقه ۸۰ حمید نعمتی کاپیتان تیم فجر پس از جای گذاشتن چند بازیکن حریف به توپ ضربه زد اما با بد شانسی  توپش به تیر عمودی گل ریحان بر خورد کرد تا این بازیکن شایسته نتواند گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر برساند .

در دقایق پایانی بازی هم دو تعویض دیگر تیم فجر انجام و میلاد احمدی و حمید نعمتی که دوندگی زیادی داشتند از بازی خارج شدند تا استراحت کنند و تیم هم نفس تازه ای بکشد.

 دقیقه ۸۶ مهاجم تعویضی تیم فجر می توانست گل سوم را بزند اما این اتفاق نیفتاد و توپ از روی دروازه به بیرون رفت .

گل سوم فجر و تعویض طلایی 

در حالی که بازی در وقت های تلف شده نیمه دوم  سپری می شد، رضا آقابابایی بازیکن تعویضی تیم فجر گل سوم را به ثمر رساند تا تعویض طلایی تیمش شود.

جشن شادی فجریها جام قهرمانی بر دستان کاپیتان نعمتی  

سرانجام این بازی با نتیجه سه بر صفر به سود تیم فجر پایان یافت تا این تیم با ۶۰ امتیاز جام قهرمانی را بالای سر ببرد و تیم هوادار هم با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر دوم شد تا این تیم هم راهی لیگ برتر شود و جام قهرمانی بر روی دستان حمید نعمتی کاپیتان تیم فجر به هوا رفت. 

در رقابت های فرسایشی فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند پس از انجام ۳۴ بازی تیم های فجر سپاسی و هوادار تهران  به ترتیب با کسب عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی  به لیگ برتر دوره بیست و یکم صعود کردند و سه تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می شوند.

چوکا تالش، نود ارومیه و گل ریحان البرز هم به دسته دوم سقوط کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha