یگان‌های شناور ایران در رژه نیروی دریایی روسیه شرکت می‌کنند
عکس آرشیوی است

مسکو - ایرنا -  یگان های شناور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رژه روز نیروی دریایی روسیه در سنت پترزبورگ شرکت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا از مسکو، سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو روز سه شنبه اعلام کرد: دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی راهبردی کشورمان در راس هیاتی نظامی به همراه کاظم جلالی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه در مراسم  رژه نیروی دریایی ارتش روسیه سوم مرداد  در سنت پترزبورگ شرکت خواهند کرد.

براساس این گزارش دریادار خانزادی در حاشیه این مراسم با مقامات عالی رتبه نظامی و دفاعی  روسیه و و همتایان خود از کشورهای شرکت کننده دیدار و ملاقات خواهد داشت.  

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه نیز امروز سه شنبه اعلام کرد ناوها و ناوچه های چند کشور از جمله ایران در رژه روز نیروی دریایی روسیه شرکت خواهند کرد.  

وی با بیان اینکه در این رژه ۵۴ کشتی جنگی شرکت می کنند، اظهار داشت: این ناوها از روسیه و چند کشور دیگر خواهند بود و رژه امسال در مقایسه با رژه های سالهای قبل روز نیروی دریایی روسیه بزرگترین رژه خواهد بود.

وزیر دفاع روسیه گفت: رژه امسال که پنجمین رژه نیروی دریایی روسیه در تاریخ معاصر این کشور (۳۰ سال پس از فروپاشی شوروی) است در  سیصد و بیست و پنجمین سالروز تاسیس ناوگان نظامی روسیه برگزار می شود.  

به گفته شایگو، در این رژه دهها کشتی جنگی ازجمله ناوچه هایی از ایران، هند و پاکستان شرکت می کنند و در مجموع چهار هزار پرسنل نظامی در آن شرکت خواهند کرد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha