بیشترین بارش تابستانی فارس در استهبان ثبت شد

شیراز -ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان فارس اعلام کرد: طی بارندگی های تابستانی سه روز اخیر، استهبان با ۶۳ میلی‌متر، کازرون با  ۳۷.۸، نی ریز با ۳۲، تخت جمشید با ۲۳ و فسا با ۲۳ میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی در استان فارس را داشته اند.

مهرداد قطره سامانی دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آسمان استان برای امروز دوشنبه ۲۸ تیرماه نیمه ابری؛ در بعدازظهر و اوایل شب، رگبار، رعدوبرق پراڪنده، وزش باد با احتمال تگرگ در سطح استان بویژه در نیمه جنوبی پیش بینی می شود.

به گفته وی، همچنین برای سه‌شنبه ۲۹ تیرماه نیز آسمان استان قسمتی تا نیمه ابری، در بعدازظهر و اوایل شب برای مناطق شمال غرب، غرب و جنوب استان رگبار و رعدوبرق پراکنده، وزش باد با احتمال تگرگ پیش بینی شده است.

احتمال بارش پراکنده

مدیرکل هواشناسی استان فارس به احتمال بارش پراکنده طی پنج روز آینده اشاره کرد و بیان داشت: برای روزهای آینده  شرایط ناپایدار و رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود و  احتمال بارش پراکنده در برخی نقاط  فارس وجود دارد.

قطره سامانی اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته صفا شهر با ۱۷ درجه بالای صفر سردترین منطقه فارس بود و فراشبند هم با ۴۱ درجه بالای صفر گرمترین نقطه فارس بودند. 

همچنین دمای هوای مرکز استان در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۶ درجه بالای صفر رسید اما در بامداد امروز دوشنبه به ۲۴ درجه کاهش پیدا کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha