اعلام آمادگی سازمان سنجش برای تحقیق و تفحص مجلس

تهران-ایرنا- سازمان سنجش آموزش در واکنش به تقاضای تحقیق و تفحص مجلس از این سازمان اعلام کرد که با هرگونه تحقیق و تفحص نهادهای رسمی کشور نسبت به نحوه برگزاری، آزمون سازی و شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان همکاری می‌کند.

این سازمان روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه ای در همین رابطه اعلام کرد: سازمان سنجش آموزش کشور با بیش از ۵۳ سال سابقه، مسوولیت سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور را به عهده دارد و حاصل تلاش آن ، برقراری عدالت آموزشی و توزیع فرصت های تحصیلی در تمام مقاطع آموزش عالی کشور بوده است.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرده است: در سال های اخیر با توجه به رشد روزافزون داوطلبان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، سنجش و اندازه گیری از اهمیت بیشتری برخوردار شده و حساسیت جامعه نیز بیشتر شده است. سازمان سنجش با توجه به مشخص بودن اسناد و مدارک مالی در تمام دوره های مدیریتی، آمادگی کامل خود را با هرگونه تحقیق و تفحص نهادهای رسمی کشور در زمینه آزمون ها، نحوه برگزاری، آزمون سازی و شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می کند.

در بخش پایانی  اطلاعیه آمده است: این فرصت مغتنمی است تا نمایندگان مجلس و سایر دستگاه های نظارتی با گوشه ای از زحمات در این سازمان از نزدیک آشنا شوند.

به گزارش ایرنا، صبح امروز دوشنبه در مجلس شورای اسلامی مصوب شد که حوزه معاونت فنی و آماری و حوزه معاونت امور آزمون ها و به طور خاص دفتر آزمون سازی و روانسجی به عنوان محورهای تحقیق و تفحص قرار گیرند.

حوزه معاونت فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور شامل دفتر فناوری اطلاعات، دفتر ارتباطات نوین، دفتر طرح و آمار، حوزه صدور مجوزهای آزمون‌های زبان بین المللی و همه حوزه های مربوطه است، همچنین حوزه معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش مسوولیت ساخت آزمون، طراحی سوال و برگزاری میدانی آزمون‌ها و به‌طور خاص دفتر آزمون سازی و روانسنجی را برعهده دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha