اعلام آمادگی ایالت سند پاکستان برای جذب سرمایه‌گذاری ایران

اسلام‌آباد - ایرنا - سروزیر ایالت سِند در جنوب پاکستان با تاکید بر اهمیت توسعه روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف، از آمادگی این ایالت برای تبادل هیات‌های تجاری و جذب سرمایه‌گذاری از ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا، «سید مراد علی شاه» روز دوشنبه طی دیدار با «حسن نوریان» سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در شهر کراچی مرکز ایالت سِند گفت: روابط پاکستان با ایران ریشه در مشترکات همسایگی، صمیمیت و احترام متقابل دارد.

وی با ابراز خرسندی از حضور سرکنسول جدید ایران در کراچی به عنوان قلب اقتصاد پاکستان، افزود: فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف در ایالت سِند میسر است و ما از مشارکت شرکت‌های ایرانی در این بخش‌ها استقبال می‌کنیم.

عضو ارشد حزب مردم به عنوان حزب حاکم در جنوب پاکستان اظهار داشت: ما آماده تبادل هیات‌های تجاری با ایران و ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری از این کشور همسایه هستیم.

در این دیدار طرفین آخرین تحولات مرتبط با همکاری‌های تجاری ایران و پاکستان، طرح راه‌اندازی خط کشتیرانی و توسعه همکاری در حوزه گردشگری را مورد بررسی قرار دادند.

سرکنسول ایران گفت: به زودی یک هیات تجاری از ایران به شهر کراچی سفر خواهد کرد.

نوریان افزود: رایزنی‌ها میان دو کشور برای نهایی کردن طرح راه‌اندازی خط کشتیرانی از کراچی به مقصد بنادر ایران ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha