۸۰ گروه دامپزشکی خوزستان بر کشتار دام درعید قربان نظارت دارند

اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: ۸۰ گروه دامپزشکی بر کشتار دام به مناسبت عید سعید قربان در نقاط مختلف خوزستان نظارت دارند.

دکتر مصطفی کنارکوهی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:این گروه‌ها در قالب ۳۸ گروه ثابت و ۴۲ گروه سیار نظارتی در سطح خوزستان از ساعت هفت تا ۱۳ خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی گفت: علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام‌ها، نظارت شرعی نیز صورت می‌گیرد و ۲۶ ناظر ذبح شرعی نیز در این زمینه فعال خواهند بود.
وی ادامه داد: خریداران دام‌ قربانی می‌توانند با مراجعه به گروه‌های مستقر در میدان‌های عرضه دام و کشتارگاه‌ها از سلامت دام خریداری شده اطمینان حاصل کنند.

کنارکوهی افزود: رعایت نکردن مسایل بهداشتی و کشتار دام در منزل و معابر احتمال بروز و انتقال بیماری‌های مشترک از جمله تب مالت و تب کریمه کنگو را افزایش می‌دهد از این رو از شهروندان درخواست می‌کنیم تا کشتار دام‌ قربانی خود را با نظارت دامپزشکی انجام دهند.
مدیرکل دامپزشکی خوزستان بیان کرد: همه کشتارگاه‌های دام در سطح خوزستان در روز عید سعید قربان آماده ارایه خدمات بوده و به شهروندان توصیه می‌شود به منظور رعایت مسایل بهداشتی و زیست محیطی دام‌ را برای قربانی به کشتارگاه انتقال دهند و پس از تایید بهداشتی لاشه توسط بازرسان مستقر در کشتارگاه به استفاده از آن اقدام کنند.

براساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه ۳۰ تیر۱۴۰۰ روز عید قربان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha