سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران: در گروه بسیار سختی قرار داریم

قم ـ ایرنا ـ سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان ایران گفت: در گروه بسیار سختی قرار داریم، ولی با توجه به عزمی که بازیکنان کرده‌اند و کارهایی که تاکنون انجام شده است، ان‌شاءالله در دور مقدماتی بتوانیم در جایگاه خوبی قرار بگیریم و مسابقات حذفی (پلی‌آف) را راحت‌تر انجام دهیم.

عباس آقاکوچکی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری اردوی این تیم در قم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه گروه ما در بازی های پارالمپیک به نام گروه «مرگ» نامگذاری شده است، افزود: با تیم‌های آمریکا (قهرمان پارالمپیک)، انگلستان (قهرمان جام جهانی)، استرالیا (قهرمان آسیا و اقیانوسیه)، آلمان و الجزایر همگروه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در این رقابت ها ۱۲ کشور حضور دارند که در ۲ گروه ۶ تیمی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در قم گفت: این پنجمین اردوی ما است که در قم برگزار می‌شود که در این اردو ۱۲ بازیکن اصلی تیم را در اختیار داریم.

آقاکوچکی افزود: بنا بود که به کشور ترکیه اعزام شویم و در این کشور چهار تا ۶ تیم حضور داشته باشند که به خاطر شرایط کرونایی و نیز حضور تیم‌ها در سایر تورنمنت‌ها، این اتفاق نیفتاد و فقط تیم ترکیه بود، از این رو صلاح دیدیم که به جای بازی فقط با یک تیم، تمرینات خود را بیشتر کنیم.

وی اضافه کرد: در تمرینات شبیه‌سازی و بازیکنان را در قالب ۲ تیم تقسیم کرده‌ایم و کارهای تاکتیکی‌مان را که هدف اصلی ما در این اردو است، مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و با حضور داور، به صورت شکل رسمی مسابقه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در این اردو ۱۰ روزه که تا ۳۰ تیرماه جاری ادامه دارد  ان‌شاءالله بتوانیم به اهداف این اردو دست یابیم و نقطه دلگرمی ما از ابتدای این کار این بوده است که در این پنج مرحله اردو، به همه هدف‌های تعیین شده خود دست یافته‌ایم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان ایران خاطرنشان کرد: در اردوی پنجم بازی‌ های تدارکاتی را پیش‌ بینی کرده بودیم که به خاطر شرایط کرونایی، این اتفاق نیفتاد.

وی گفت: ششمین اردوی تیم ملی نیز از هفتم تا شانزدهم مردادماه امسال برگزار می‌شود که به احتمال زیاد در اصفهان است و پس از آن هفتمین اردوی تیم ملی به طور حتم در تهران برگزار می‌شود تا تدارکات اعزام تیم به المپیک نیز صورت بگیرد.

آقاکوچکی تاکید کرد: در ۲ اردوی بعدی نیز، همین برنامه‌ های فعلی، یعنی کارهای تاکتیکی را دنبال می‌کنیم.  

وی گفت: با توجه به ضیق وقت، به طور حتم دیدارهای تدارکاتی خارجی نداریم، اما تلاش می‌کنیم تا با شبیه‌سازی که خودمان در داخل انجام می‌دهیم و جمع‌آوری بازیکنان خوب کشور در قالب یک تیم و نیز تقسیم کردن خود بازیکنان در قالب ۲ تیم، مسابقات تدارکاتی خود را بدین شکل انجام دهیم.

وی با بیان اینکه پنج روز زودتر از شروع مسابقات به ژاپن می‌رویم، اعلام کرد: با تیم‌های ژاپن و کره صحبت کرده‌ایم که اگر بتوانیم، با این تیم‌ها مسابقه‌های تدارکاتی در توکیو برگزار می کنیم.

تیم‌های کانادا، کره، اسپانیا، ترکیه، کلمبیا و ژاپن در دیگر گروه این رقابت‌ها حضور دارند و بر اساس اعلام تارنمای فدراسیون جهانی، پس از انجام مرحله گروهی، چهار تیم از هر گروه به مرحله بعدی صعود می‌کنند. 

پنجمین اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران به مدت ۱۰ روز تا ۳۰ تیرماه جاری در سالن ۲هزار نفری ورزشگاه شهید جعفر حیدریان شهر قم واقع در ابتدای بلوار شهید صدوقی (زنبیل‌آباد) ادامه دارد.

«محمد محمدنژاد» از قم در تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در بازی های پارالمپیک توکیو حضور دارد و همچنین از این استان؛ سجاد امیری ماساژور قمی به همراه تیم ملی کشتی آزاد و نیز علیرضا نجاتی با تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقه‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو (ژاپن) و حسین گلستانی و سید محمدحسین حسینی جد با تیم ملی والیبال‌نشسته به عنوان «بازیکن» در بازی‌های پارالمپیک توکیو حضور دارند. 

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رویداد ورزشی از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ (اول تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰) و همچنین پارالمپیک توکیو از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (۲ تا ۱۴ شهریورماه ۱۴۰۰) در توکیو پایتخت ژاپن برگزار می‌شود.    

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha