اعتبارات امسال شهرستان شاهرود ۸۷۰ میلیارد ریال است

شاهرود- ایرنا- معاون هماهنگی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان گفت: سقف اعتبارات شهرستان شاهرود برای امسال بر اساس تصمیم گیری شورای برنامه ریزی و توسعه استان سمنان، ۸۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، احسان صباغیان روز دوشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان شاهرود که در سرسرای ولایت فرمانداری برگزار شد، افزود: تخصیص اعتبارات شهرستان در شورای برنامه ریزی استان انجام شد اما ۲ مورد از اعتبارات که یک پنجم اعتبارات متوازن در حوزه های نیروی انتظامی، قرارگاه جهاد سازندگی است توسط مراجع دیگر بررسی و اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه در اعتبارات متوازن حدود هشت میلیارد تومان بلوکه شده که باید برای توزیع آن در کمیته برنامه ریزی تصمیم گیری شود، ابراز داشت: یک پنجم اعتبارات امسال باید در حوزه ورزش، اشتغال و ازدواج جوانان هزینه شود.

صباغیان با بیان اینکه امسال مقدار اعتبارات استانی قابل تصمیم گیری ۱۰ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: اعتبارات ملی در خصوص راه روستایی سال گذشته ۲ میلیارد تومان در قانون بودجه پیش بینی شده بود که امسال با افزایش چشمگیری به ۲۴ میلیارد تومان رسیده است.

برای تامین آب روستایی اعتبار ۳۲ میلیارد تومانی پیش بینی شده است

معاون هماهنگی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان ادامه داد: از اعتبارات ملی برای آب روستایی و عشایری هم ۳۲ میلیارد تومان ردیف بودجه اختصاص یافته که از این مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به دستگاه های مربوطه ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه ۶ میلیارد تومان برای تامین آب عشایر نسبت به سال گذشته اضافه شده است، افزود: پنج تا هشت درصد برای طرح هادی روستاها در نظر گرفته شده که در صورت نیاز کمیته برنامه ریزی و تصمیم فرماندار می توان این درصد را افزایش داد.

صباغیان با اشاره به اینکه پنج درصد اعتبارات استانی برای گازرسانی به روستاها در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: امسال اعتبارات به تفکیک سر فصل های تعریف شده و نوع اعتبار توزیع می شود.

وی با بیان اینکه بازسازی رده های انتظامی در سال گذشته با اعتبار یک میلیاردو ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد، افزود: امسال این اعتبار به سه میلیون ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

 معاون هماهنگی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان گفت: سال گذشته مجموع اعتبارات شهرستان شاهرود ۸۲ میلیارد تومان بود که از این مقدار ۵۰ میلیارد تومان تخصیص گرفت.

صباغیان از مسوولان دستگاه های اجرایی خواست گزارش عملکرد سال ۹۹ را در سامانه نظارت اعمال کنند تا توزیع اعتبارات امسال در سامانه وارد شود.

به گفته وی، عدم جذب اعتبارات نمره منفی برای تخصیص اعتبارات سال ۱۴۰۰ است.

مهران مختارزاده مشاور سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان هم در این نشست گفت: امسال ۲.۹ میلیون میلیارد تومان اعتبار کشور است که ۹۰ درصد آن اعتبار ملی در نظر گرفته شده است.

۲هزار میلیارد تومان برای توسعه گازرسانی روستاهای کشور در نظر گرفته شده است

وی با بیان اینکه ۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه گازرسانی روستاها پیش بینی شده است، افزود:براساس بند "ه" تبصره یک قانون برنامه و بودجه ۱۰۰ هزار کلاس درس توسط آموزش و پرورش استاندارد سازی می شوند.

مختارزاده ادامه داد: براساس بند"ز" تبصره یک ۱۵ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت نفت قرار داده شده که جهت راه روستایی، شرکت شهرک های صنعتی، بنیاد مسکن، پایگاه های بسیج، آموزش و پرورش و سازمان جنگل ها در سطح ملی استفاده کند و مقرر گردید سهم هر استان از این اعتبار مشخص شود.            

 مشاور سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان با بیان اینکه فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد دستگاه های اجرایی در دستور کار باشد، تصریح کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی و افزایش هزینه ها از جمله حقوق و هزینه های بالای طرح های عمرانی، بخشی از تخصیصات و پرداخت ها از طریق فروش اموال منقول و غیر منقول مازاد انجام شود.    

در این نشست مسوولان تعدادی از دستگاه های اجرایی دیدگاه های خود را در خصوص توزیع بودجه اظهار کردند.

شهرستان شاهرود با بیش از ۲۲۰ هزار نفر جمعیت و ۹۰ هزار کیلومتر مربع مساحت در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha