طرح کاروان سلامت در روستاهای بهاباد اجرا شد

یزد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر بهاباد گفت: طرح کاروان سلامت با هدف غربالگری و بهداشت خانواده های سالمند در روستاهای بخش آسفیچ شامل کمکوئیه ، حسین آباد، جنت و حاجی آباد این شهرستان توسط داوطلبان خانه هلال روستای ده جمال اجرا شد .

حسن رضا پور روز دوشنبه در حاشیه اجرای این طرح در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای طرح یاد شده ۱۰ نفر داوطلب جمعیت هلال احمر حضور داشتند که خدماتی از قبیل اندازه گیری فشار و قند خون، بررسی سطح اکسیژن خون ،تب سنجی ،انجام تست فیت برای بررسی سرطان روده و تحویل داروهای مورد نیاز را ارائه نمودند.

به گفته وی علاوه بر خدمات ذکر شده آموزش بهداشت به خانواده ها در خصوص راههای پیشگیری از بیماری کرونا هم یاد آوری گردید.

وی افزود : علاوه بر داوطلبان، یک نفر پزشک و یک نفر پیراپزشک هم در این طرح حضور داشتند و بیش از ۱۰۰ نفر از خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شده بهره‌مند شدند.

رییس جمعیت هلال احمر بهاباد هدف از اجرای این طرح را ترویج فرهنگ داوطلب محوری و ارتقای سطح سلامت جامعه روستایی به ویژه مناطق محروم و کمتر برخوردار روستاهای تحت پوشش خانه هلال اعلام نمود و افزود : این کاروان‌ها در ایام مختلف سال به منظور ارائه خدمات درمانی رایگان و داوطلبانه به محرومان به این مناطق اعزام می‌شوند.

وی خواستار رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم برای پیشگیری از انواع بیماری‌ها شد و گفت: ایجاد فضایی سالم بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست بنابراین شهروندان می‌توانند اهرمی بازدارنده در شیوع بیماری‌ها باشند.

وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است افزود: با انجام آموزش‌های بهداشتی، سلامت و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مناطق محروم می‌توان مانع تحمیل هزینه‌های زیاد به جامعه پزشکی شد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha