۲۰۸ پایگاه جمع‌آوری نذورات عید قربان در گنبدکاووس برپا شد
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس - ایرنا - کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس در قالب طرح نذر قربانی و به منظور جمع‌آوری نذورات مردمی و نیکوکاران این شهرستان مرزی به مناسبت عید سعید قربان شامل (گوشت، پوست، دام زنده و وجه نقد) جهت توزیع بین مددجویان و نیازمندان، ۲۰۸ پایگاه ثابت و سیار و ۲ قربانگاه برپا کرده است.

روسای ۲ اداره کمیته امداد منطقه یک و ۲ گنبدکاووس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با قدردانی از کمک‌های مردم و نیکوکاران این شهرستان در مناسبت‌های مختلف به این نهاد انقلابی، خواستار مشارکت فعال آنها در طرح نذر قربانی کمیته امداد شدند.

رییس کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس گفت که امسال برای اجرای طرح نذر قربانی، یک پایگاه ثابت در میدان مرکزی شهر، یک پایگاه سیار و ۲۵ مرکز نیکوکاری در محلات شهری و ۹۵ پایگاه در مناطق روستایی این شهرستان برپا شده و آماده دریافت نذورات عید قربان مردم و نیکوکاران هستند.

محمد باقرپور افزود: پایگاه‌های پیش بینی شده این اداره از دیروز ۲۷ تیرماه فعالیت خود را آغاز و تا سه روز پس از عید قربان فعال و آماده جمع آوری و دریافت نذورات مردم و نیکوکاران هستند و افراد می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۰۱۷۳۳۳۳۴۴۲۲ و ۰۱۷۳۳۳۳۴۲۳۴ تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: مردم و نیکوکاران گنبدکاووس می‌توانند علاوه بر تحویل حضوری دام زنده و گوشت و سایر نذورات عید قربان به پایگاه‌های پیش بینی شده، کمک‌های نقدی خود را از طریق شماره کارت بانکی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۸۹۹۴ و یا از طریق سامانه #۰۱۷۱۱*۸۸۷۷* به حساب کمیته امداد منطقه یک این شهرستان واریز نمایند.

باقرپور، جمعیت زیرپوشش اداره کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس را هفت هزار و ۲۴۵ خانوار با جمعیت ۱۳ هزار و ۱۶۴ نفر اعلام کرد و یادآور شد که مردم و نیکوکاران این شهرستان در ایام عید قربان سال گذشته درمجموع ۱۷ میلیارد ریال به اداره کمک کردند.

همچنین رییس اداره کمیته امداد منطقه ۲ گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت که امسال برای جمع آوری نذورات مردم و نیکوکاران این شهرستان به مناسبت عید سعید قربان در مجموع ۸۶ پایگاه ثابت و سیار و مراکز نیکوکاری درمناطق شهری و روستایی این شهرستان برپا کرده است.

محسن خداپرست افزود: در مناطق روستایی حوزه فعالیت این اداره عاملین زکات کمیته امداد با همکاری و همراهی شوراها و دهیاران نذورات عید قربان را جمع آوری و بین نیازمندان همان روستا یا روستاهای همجوار توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: مردم و نیکوکاران شهرستان گنبدکاووس و دیگر نقاط استان و کشور می‌توانند کمک‌های نقدی خود نیز از طریق شماره کارت‌ بانکی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۲۶۲ و یا از طریق سامانه #۰۱۷۱۵*۸۸۷۷*  به حساب اداره کمیته امداد منطقه ۲ گنبدکاووس واریز نمایند.

به گفته خداپرست کمیته امداد منطقه ۲ گنبدکاووس ۶ هزار و ۱۴۰ خانوار با جمعیت ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر زیرپوشش دارد و سال گذشته به مناسبت عید قربان مردم و نیکوکاران مبلغ ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نذورات به این اداره کمک کردند.

همچنین به گفته این ۲ مقام مسوول، هر یک از ادارات کمیته امداد گنبدکاووس یک قربانگاه جهت ذبح دام زنده اهدایی نیکوکاران پیش بینی کردند.

کمیته امداد شهرستان ۳۷۰ هزار نفری گنبدکاووس به دلیل جمعیت و وسعت بالا و نیز با هدف رسیدگی بهتر به مددجویان و نیازمندان، از سال ۹۵ به دو منطقه یک و دو تبدیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha