طرح «نذر قربانی» در استان تهران راه اندازی شد

تهران- ایرنا- مدیر کل کمیته امداد استان تهران ضمن دعوت مردم به تأمین گوشت قربانی برای نیازمندان اعلام کرد که این اداره کل آمادگی دارد تا نذورات و گوشت قربانی مردم استان در قالب طرح نذر قربانی به مناسبت عید سعید قربان را جمع آوری کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به اجرای آیین «نذر قربانی» در آستانه عید سعید قربان همزمان با سراسر کشور، گفت: دفاتر کمیته امداد در سراسر استان آماده دریافت نذورات و گوشت قربانی خیّران در عید قربان، جهت توزیع میان نیازمندان هستند.

وی با بیان اینکه این طرح در روزهای ۲۹ و ۳۰ تیرماه به صورت همزمان با سراسر کشور اجرا می شود، افزود: مراکز نیکوکاری نسبت به جذب و جمع آوری نذورات مردم و خیّران هم استانی به صورت نقدی و غیرنقدی (به ویژه گوشت قربانی) در سطح استان تهران اقدام خواهد شد.

پرپنچی به روش های غیرحضوری پرداخت نذورات قربانی پرداخت و گفت: کد دستوری # ۱*۰۲۱ * ۸۸۷۷ *، تلفن گویای ۷۳۵۵ و درج عدد ۱۴ به صورت تفکیکی برای پرداخت نذورات قربانی و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۲۰۰۸ پیش بینی شده است.  

وی به پایگاه های اصلی خرید و ذبح دام با همکاری سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری استان تهران اشاره کرد و گفت: ۳ پایگاه اصلی در ادارات مناطق ۴ و ۸، ۱۵ و ۱۸ تهران برپا می شود.

پرپنچی، افزود: ادارات کمیته امداد استان تهران، چهارشنبه ۳۰ تیر ماه  از ساعات اولیه صبح عید قربان نیز، آماده دریافت و توزیع نذورات قربانی میان جامعه هدف تحت حمایت هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه امسال نیز همچون سالهای گذشته با هدف کمک به معیشت خانواده های تحت حمایت، تامین حداقل یک کیلو گوشت نذری با اولویت سالمندان، بیماران صعب العلاج و ایتام تحت حمایت در دستور کار است.

وی برقراری ارتباط با محل‌های ذبح دام، رعایت پروتکل‌های بهداشتی (فروش دام، ذبح و بسته‌بندی گوشت)، پیش‌بینی سردخانه و خودرو یخچال دار برای نگهداری و حمل گوشت‌های قربانی، نشر فراخوان عمومی و صدور دعوت‌نامه‌های اختصاصی برای نیکوکاران جهت حضور در قربانگاه و ادای نذر قربانی را از دیگر برنامه های این اداره کل در روز عید قربان برشمرد.  

طرح «نذر قربانی» در استان تهران راه اندازی شد

پرپنچی، یادآور شد: سال گذشته با همت مردم نیکوکار استان بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و یا اهدای گوشت قربانی نیازمندان توزیع شد و امید است این کمک ها در سال جاری نیز افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: شهروندان تهرانی برای ذبح گوسفند خود می‌توانند در ادارات کمیته امداد استان تهران به آدرس اداره کمیته امداد مناطق ۴ و ۸ تهران واقع در تهران، مابین فلکه اول و چهار راه تیر انداز، خیابان ۱۵۴ شرقی، پلاک ۸۵،  اداره کمیته امداد منطقه ۱۵ تهران  در تهران، سه راه افسریه، ابتدای اتوبان بسیج به سمت شمال، نبش کوچه شهید ولی سوری و همچنین اداره کمیته امداد منطقه ۱۸ تهران واقع در تهران، میدان معلم، خیابان تختی، پلاک ۱۷ نذورات خود را تحویل دهند.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha