نحوه مصرف برق در صنایع سیمان و فولاد مشخص شد

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم تداوم تولید در صنایع مختلف کشور، گفت: مصوبه نحوه مصرف برق و برنامه‌ریزی برای فعالیت صنایع سیمان و فولاد ابلاغ شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» با تاکید بر ضرورت استمرار تولید در حوزه‌ های مختلف صنعتی و معدنی و اهمیت سیمان و فولاد در اقتصاد کشور، اظهار داشت: با پیگیری‌های وزارتخانه و به منظور حمایت از تولید در صنایع سیمان و فولاد، ستاد فرماندهی راهبری اوج بار کشور در مصوبه‌ای نحوه مصرف در این دو صنعت را ابلاغ کرد.

وی با بیان اینکه این مصوبه، بازه زمانی و میزان فعالیت صنایع سیمان و فولاد را از روز دوشنبه (۲۸ تیرماه) تا یکشنبه (سوم مرداد ماه) را تعیین کرده است، خاطرنشان کرد: مقرر شد نحوه ادامه فعالیت صنایع مذکور بعد از این دوره در جلسه هفته آینده (روز شنبه ۲ مرداد ماه) بررسی و نتایج آن اعلام شود.

زرندی همکاری حوزه صنعت درخصوص مصرف برق را مناسب دانست و افزود: تمام تلاش وزارت صنعت، حمایت از بخش تولید است و با توجه به شرایط فعلی سعی شد تا با تنظیم این برنامه، ضمن فعالیت حداکثری این صنایع، نهایت صرفه‌جویی و همکاری را با شرکت توانیر داشته باشیم.

به گفته وی، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۸ و ۲۹ تیرماه) صنایع سیمان از ساعت ۱۲ شب تا ۸ صبح مجاز به فعالیت بدون محدودیت هستند و از ساعت ۸ تا ۲۴ با  ۳۰ درصد دیماند مصرفی می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند.

زرندی تصریح کرد: صنایع فولاد نیز در این ۲ روز از ساعت ۱۲ شب تا ۸ صبح مجاز به فعالیت با ۵۰ درصد و از ساعت ۸ تا ۲۴ صرفا با ۱۰ درصد دیماند مصرفی می توانند فعالیت کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکید کرد: با توجه به این مصوبه، صنایع سیمان از روز چهارشنبه (۳۰ تیرماه) تا یکشنبه (۳ مردادماه) بدون هیچ‌گونه محدودیت می‌توانند فعالیت تولیدی داشته باشند و صنایع فولاد نیز در این مدت با ۵۰ درصد دیماند مصرفی مجاز به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha