۸۰۹ میلیارد تومان در سفر معاون رییس جمهوری به استان همدان اختصاص یافت

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت که در ۲ سفر اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه به این استان ۸۰۹ میلیارد تومان اعتبار برای اجرا و تکمیل بیمارستان اکباتان و طرح‌های بهسازی روستایی استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، «سیدسعید شاهرخی» روز دوشنبه در آیین افتتاح مرکز جامع سرطان همدان که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، افزود: بیمارستان اکباتان همدان که در سفر قبلی دکتر نوبخت تامین اعتبار شد اکنون با ۲۵۰ نفر نیروی کار در حال تکمیل است تا در ماه های آینده بهره برداری شود. 

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان تحول بنیادینی در استان همدان روی داده و اقدامات مدیران و همکاران در این بخش بی نظیر و قابل تقدیر است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: استان همدان از نظر زیرساخت های درمانی و پزشکی در حد استاندارد و مطلوب است لذا با این شرایط و امکانات به عنوان قطب پزشکی غرب کشور قرار گرفته است.

استاندار همدان گفت: موفقیت در پیک های کرونا حاصل تلاش کادر درمان و زیرساخت های موجود در بخش درمان بوده است. 

شاهرخی اظهار داشت: امروز در پایان کار دولت تدبیر و امید خط آهن همدان پیشرفت خوبی دارد و شمال و جنوب استان را به یکدیگر متصل می کند که این پروژه در غرب کشور نمونه است و بعد از پایان آن به دنبال ارتقا کیفیت و سرعت مسیر هستیم. 

وی با تشریح پروژه های در دست اجرای این استان ادامه داد: در طی سالهای گذشته سه سد در استان همدان احداث و بهره برداری شده و ۲ سد نیز در حال ساخت است.

فاز اول مرکز جامع سرطان همدان امروز و با حضور «محمدباقر نوبخت» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به بهره برداری رسید.

استان همدان دارای حدود ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص است که با بهره برداری از مرکز جامع سرطان همدان  علاوه بر رفع نیاز درمانی بیماران استان، خدمات مناسبی را به بیماران سایر استان های کشور هم ارائه خواهد داد.

مرکز جامع سرطان همدان با داشتن اتاق غربالگری، اتاق پیشگیری، مرکز تخصصی پاتولوژی مرجع و مرکز بررسی ژنتیکی،کلینیک‎های لنف، بازتوانی، بخش مشاوره و روانپزشکی، اتاق مشاوره تغذیه و اتاق ثبت تومور و بخش‏‎های رفاهی شامل نمازخانه، استراحت بیماران و بوفه احداث می شود که براساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید به صورت کامل به بهره برداری خواهد رسید. 

اجرای مرکز جامع درمان سرطان غرب کشور به مرکزیت همدان در سه مرحله طراحی شد که مرحله نخست آن آماده بهره برداری است، مجموع این سه مرحله ۲۵ هزار و ۸۰۰ متر مربع فضای فیزیکی دارد که عملیات مرحله نخست آن نهایی و تمامی دستگاه های مورد نیاز خریداری و نصب شده است.

مرحله نخست این طرح به مساحت ۲ هزار متر مربع دارای بخش هایی نظیر شیمی درمانی بزرگسالان، پرتو درمانی و درمان های سرپایی است و برای خرید تجهیزات مورد نیاز مرحله نخست مرکز جامع درمان سرطان غرب کشور پنج میلیون و  ۲۰۰ هزار یورو معادل ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه شده که ۲۱۵ میلیارد تومان هم صرف احداث ساختمان این بیمارستان شده است.

مرکز جامع سرطان یکی از طرح‌های ملی استان همدان با محوریت بنیاد فرشچیان است و این طرح به صورت مشارکتی در قالب ۵۰ درصد دانشگاه علوم پزشکی همدان و ۵۰ درصد بنیاد فرشچیان از سال ۹۷ آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha