رجزخوانی فارس‌الباخ در غیاب مرادی و رستمی

تهران- ایرنا- وزنه‌بردار قطری دسته ۹۶ کیلوگرم با انتشار پستی در فضای مجاز از رکوردشکنی خود در این دسته خبر داد. «کیانوش رستمی» و «سهراب مرادی» نمایندگان ایران در این دسته بودند که نتوانستند سهمیه المپیک بگیرند.

به گزارش ایرنا، «ابراهیم فارس الباخ» وزنه‌بردار مصری‌الاصل کشور قطر با انتشار فیلمی در فضای مجاز از رکوردشکنی خود در  آستانه بازی‌های المپیک توکیو خبر داد. در این فیلم وزنه‌بردار دسته ۹۶ کیلوگرم  قطر موفق به مهار ۲۴۰ کیلوگرم در دوضرب شد که یک رکورد بی‌نظیر در این دسته به شمار می‌رود.

پیش از این رکورد دوضرب این دسته با ۲۳۱ کیلوگرم در اختیار «تیان تائو» چینی بود. 

فارس الباخ همچنین از مهار ۱۹۰ کیلوگرم در یک‌ضرب خبر داد که چهار کیلوگرم بیشتر از رکورد جهانی «سهراب مرادی» است. مرادی در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ در عشق‌آباد موفق به مهار ۱۸۶ کیلوگرم شد. ملی‌پوش دسته ۹۶ کیلوگرم ایران در دوضرب این دسته نیز با ۲۳۰ کیلوگرم به مدت چند سال رکورددار بود. 

فارس الباخ با مهار وزنه‌های ۱۹۰ در یک ضرب و ۲۴۰ کیلوگرم در دوضرب عملا رکورد مجموع این دسته با ۲۳۰ کیلوگرم  به صورت غیررسمی از آن خود کرد. مجموع رکورد دسته ۹۶ با ۴۱۶ کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی است.

وزنه‌بردار مصری‌الاصل قطر اکنون یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال در دسته ۹۶ کیلوگرم به شمار خواهد رفت. او در این دسته در غیاب بزرگانی مانند سهراب مرادی، تیان تائو چینی و کیانوش رستمی یکه‌تار به شمار می‌رود و به نظر می‌رسد که حریف سختی برای کسب مدال طلای المپیک نداشته باشد. 

او که مدال طلای مسابقات قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه دارد  چندی پیش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رقابت خود در المپیک با ملی‌پوشان سایر کشورها گفت: من به دنبال موفقیت هستم و برای اینکار هم مهم نیست چه کسی رقیبم باشد.  تمام رقیبان قابل احترام هستند اما من برای موفقیت تلاش خواهم کرد.

فارس الباخ با ۴ هزار و ۲۱۶ امتیاز اکنون در صدر جدول برترین وزنه‌برداران حاضر در دسته ۹۶ کیلوگرم قرار دارد و با این رکورد از هم اکنون برای رقیبان المپیکی خط و نشان کشید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha