بی‌اختیاری ادرار با فیزیوتراپی قابل درمان است

تهران - ایرنا - رئیس انجمن نورویورولوژی ایران گفت: مشکلات مثانه مانند بی‌اختیاری ادرار در مردان و زنان که بسیار شایع است، از جمله بیماری‌های نورولوژیک بوده که با فیزیوتراپی کف لگن بدون نیاز به جراحی، بدون درد و بیهوشی قابل درمان است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از انجمن نورویورولوژی، دکتر مهری مهراد افزود: فیزیوتراپی کف لگن  برای درمان انواع مشکلات بی اختیاری زنان و مردان و مشکلات جنسی  به کار می‌رود.

وی اظهار داشت: این نوع فیزیوتراپی شامل انواع مختلفی مانند مگنت تراپی، صندلی الکترومگنت، بیوفیدبک، نوروفیدبک، آموزش پیدا کردن عضلات خاص کف لگن به بیماران و آموزش تمرین تقویت عضلات خاص کف لگن برای هر بیماری انجام می‌شود و درمان‌ها مختص خود بیمار و بر اساس بیماری افراد است که توسط متخصصین فیزیوتراپی در مرکز مهراد انجام می گیرد.

فوق تخصص مشکلات ادراری و بی اختیاری ادراری درباره اینکه این روش فیزیوتراپی در کمک به چه بیمارانی حائز اهمیت است، گفت: بی اختیاری ادراری زنان از نوع بیش فعالی، استرسی و مثانه های عصبی که علت آن ناهماهنگی عضله و عصب مثانه و کف لگن باشد و بی اختیاری ادراری مردانی که به دلیل عمل پروستات دچار این مشکل شده اند و از مشکلات مثانه نوروژنیک رنج می برند  با فیزیوتراپی کف لگن درمان می‌شود.

مهراد خاطرنشان کرد: همچنین انواع مشکلات مثانه نوروژنیک و نورو پاتیک و یا کودکانی که به علت کوتاهی استخوان ساکروم دچار بی اختیاری ادراری هستند و همچنین افراد مبتلا به بیماری اسپینیا بیفیدا، مشکلات جنسی مردان مانند زود انزالی یا دیر انزالی، مشکلات جنسی زنان مانند افرادی که عدم ارگاسم دارند، مشکلات شل بودن عضلات کف لگن ، شلی عضلات واژن و افتادگی مثانه یا رحم ضعیف از دیگر بیماری هایی هستند که از طریق فیزیوتراپی عضلات کف لگن قابل درمان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha