۲۸ تیر ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۰
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84408536
۰ نفر

برچسب‌ها

تغییرات جوی گناوه در روز یکشنبه بی سابقه بود

گناوه - ایرنا - شهرستان ساحلی و گرمسیری گناوه روز یکشنبه عجیب و استثنایی را از نظر هوا در چندین سال اخیر در فصل تابستان تجربه و سپری کرد.

به گزارش ایرنا، درحالی که در صبح روز یکشنبه هوای شرجی و گرم بر این منطقه حاکم بود بعداز ظهر با ورود ابرها، آسمان  شهرستان تمام ابری شد.

در ساعات پایانی عصر با ورود این سیستم، بلافاصله تندباد همراه با گردو غبار فضای شهرستان را تحت تاثیر خود قرار داد و مردم با هوای مطبوعی مواجه شدند که تاکنون سابقه نداشته است.

اما این پایان ماجرا نبود و بلافاصله رعدو برق و صاعقه در شهر و روستا شروع شد و باران هر چند اندک  باریدن گرفت و فضای خاصی را ایجاد کرد.

همزمان با تغییر وضعیت جوی، زمین لرزه‌ای که در استان فارس به وقوع پیوسته بود، این شهرستان را تکان داد و مردم را شگفت زده و نگران کرد.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان بوشهر، در دومین روز فعالیت سامانه بارشی در این استان لمبدان شهرستان دیر با ۹۰ میلیمتر شاهد بیشترین میزان بارش بوده است.

فرج الله شکوهی پور  افزود: : پیش بینی شده فعالیت این سامانه بارشی در استان بوشهر تا روز  دوشنبه همراه با وزش تندباد و رعد و برق تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: با فعالیت این سامانه در برخی از مناطق مستعد (محل تشکیل ابرهای ضخیم) بارش تگرگ دور از انتظار نخواهد بود.

فعالیت سامانه بارشی از روز شنبه  در استان بوشهر آغاز شده که در روز نخست عسلویه با ۸.۵ میلیمتر شاهد بیشترین میزان بارش بود.

هم اینک هوای شهرستان گناوه ابری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha