سه هزار نفر در کیش علیه کرونا واکسینه شدند

کیش - ایرنا - سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش با اشاره به انجام واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال گفت:  تاکنون سه هزار نفر از جمعیت جزیره علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رضانیا روز دوشنبه اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس تاکنون با انجام ۲۶ هزار و ۹۲۵ تست تعداد پنج هزار و ۸۱۲ نفر بیمار کرونا مثبت در جزیره شناسایی شده که این آمار نشان از به ازای هر هفت نفر جمعیت ۴۵ هزار نفری ثابت کیش نمونه گیری انجام شده است.

وی افزود: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا در کیش ۲۴ مورد فوتی داشتیم و ۸۴۳ نفر بیمار در بیمارستان کیش بستری شده اند، در حال حاضر نیز از ۳۵ بیمار بستری در بیمارستان ۴ نفر در ICU به سر می‌برند و یک نفر بیمار بدحال تحت نظر است.

رضانیا درصد بستری به کل تعداد مثبت شناسایی شده را 5.14 درصد اعلام کرد و گفت: در اپیدمی پیک پنجم، این رقم بالاتر رفته و تعداد موارد بستری به شدت افزایشی است.

وی اظهار داشت: جزیره کیش نسبت به برخی نقاط دنیا نیز از وضعیت بهتری در خصوص کشندگی بیماری برخوردار است و این امر در گرو تشخیص به هنگام بیماران، مراقبت فعال از آن‌ها و درمان بهینه و درست برشمرد.

رضانیا گفت: تعداد ۵۲۱ نفر بیمار نیز در جزیره کیش در قرنطینه فعال هستند و این رقمی بی سابقه بوده و احتمال بروز تلفات به دلیل بسیاری از فاکتورها به ویژه غلبه بار بیماری بر سیستم بهداشت و درمان وجود دارد و می‌تواند موجب شکستن خط تاب آوری کادر درمان در بیمارستان و مرکز توسعه سلامت این منطقه آزاد شود.

سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش یادآور شد: اکنون تعداد بیماران بستری نسبت به پیک چهارم چهار برابر افزایش داشته و وضعیت در جزیره بحرانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha