طرح تامین مسکن روستایی در ۲۰۰ نقطه جمعیتی گلستان اجرا می‌شود

گرگان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: مرحله اول اجرای طرح تامین مسکن روستایی با هدف کمک به جهش تولید و مهاجرت معکوس در ۲۰۰ روستا و آبادی استان اجرا می شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی بنیاد مسکن گلستان، سید محمد حسینی اظهار داشت: تامین مسکن جوانان، مستاجران، زوج‌های جوان و علاقه‌مندان به سکونت در روستاها، کمک به رونق تولید، اشتغال و اقتصاد روستاها، جلوگیری از حاشیه نشینی در شهرها، پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، کنترل قیمت زمین و مسکن در روستاها و مقابله و پیشگیری از خسارتهای جانی و مالی در حوادث غیرمترقبه از دیگر اهداف ساخت این خانه‌ها است.

وی بیان کرد: در مرحله اول اجرای این طرح ۱۶ هزار و ۷۵۰ متقاضی مسکن روستایی در سامانه بنیاد مسکن استان ثبت نام کردند که پایش واجدین شرایط از عید قربان تا عید غدیر انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان افزود: این نهاد برای ساخت خانه های روستایی تسهیلات قرض الحسنه پنج درصدی با بازپرداخت ۲۰ ساله و اقساط ماهیانه هفت میلیون ریالی پرداخت می کند.

حسینی با بیان اینکه هر واحد مسکونی یک مهندس طراح و یک مهندس ناظر دارد، ادامه داد: تسهیلات ساخت مسکن روستایی در تمامی روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر قابل دریافت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha