قرارگاه محله اسلامی در ۳۱ منطقه حاشیه‌نشین استان مرکزی تشکیل شده است

اراک - ایرنا - معاون اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: قرارگاه محله اسلامی در ۳۱ منطقه حاشیه نشین استان مرکزی با هدف رفع مشکلات مردمی سکونتگاه‌های غیررسمی تشکیل شده است.

سرهنگ پاسدار " علیرضا براتعلی" روز یکشنبه در نشست قرارگاه حضرت جوادالائمه اراک افزود: تشکیل ۶۱ قرارگاه محله اسلامی در شهر اراک ضروری است که این مهم با جدیت در حال پیگیری است.
 وی تاکید کرد: تشکیل انقلاب، نظام، دولت،جامعه و تمدن اسلامی پنج مرحله مهم در نهضت اسلامی است و در مرحله تشکیل جامعه اسلامی موظف به فعالیت در راستای رفع آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی، خنثی سازی توطئه‌های دشمنان در جنگ نرم و ترویج سبک زندگی اسلامی هستیم.

معاون اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی ضمن بهره‌گیری از ظرفیت روحیه و تفکر بسیج در راستای رفع مشکلات مناطق محروم گفت: نقش آفرینی و موفقیت‌های بسیج در سال‌های انقلاب همواره چشمگیر بوده که ورود بسیج برای کنترل و کاهش آسیب‌های کرونا از جمله این موفقیت‌ها است.

سرهنگ براتعلی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار، در سطح کشور بیش از یک هزار و ۱۰۰ محله حاشیه نشین و کم برخوردار وجود دارد که ۳۱ محله آن در استان مرکزی است.

وی با اشاره به تشکیل محله‌های اسلامی در استان مرکزی گفت: سه ضلع اصلی برای محله‌ها از جمله امام جماعت به عنوان مدیر محله اسلامی، مردم و نماینده‌های ادارات و دستگاه‌ها در نظر گرفته شد.

معاون اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: در ساختار محله‌های اسلامی شناسایی مسائل، نظام بندی و اولویت بندی آنها در قالب ۱۲ کمیته تخصصی در اولویت قرار گرفته و کمیته‌ها موظف هستند راهکارهای ویژه‌ای در راستای رفع مشکلات ارائه دهند.

سرهنگ براتعلی خاطرنشان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی جامع در دستور کار قرار گرفته که در سطح شهر اراک بیش از ۸ هزار نفر در این راستا شناسایی شده اند و در گام بعدی، انجام اقدامات حمایتی و پشتیبانی‌های مختلف پیش‌بینی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha