ملکه تپانچه از سختی‌های رسیدن به مدال پارالمپیک می‌گوید

تهران- ایرنا- دارنده ۲ مدال طلا پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو هر چند از آمادگی خود برای حضور در توکیو سخن به میان آورد اما این را هم گفت: در تیراندازی امتیازات تعیین‌کننده قهرمان است و نمی‌شود به‌راحتی نتیجه را پیش‌بینی کرد.

«ساره جوانمردی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به میزان آمادگی خود برای حضور در پارالمپیک توکیو اظهار داشت: شرایط سختی به وجود آمد و پارالمپیک یک سال تمام به تعویق افتاد این شرایط تنها برای ورزشکاران ایران نبود بلکه پارالمپین های دنیا با آن درگیر شدند.

وی ادامه داد: ما نیز با توجه به دستورالعمل‌های اعمال‌شده توسط وزارت ورزش تمرینات را دنبال کردیم و در نهایت با مجوز وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش تمرینات گروهی شروع شد. البته این تمرینات با رعایت تمام دستورالعمل‌ها بود.

وی با بیان اینکه این تمرینات هم‌اکنون نیز ادامه دارد افزود: تمام ورزشکاران رشته تیراندازی که نام آنان در لیست اعزام به توکیو قرار دارد در تمرینات حضور دارند و تمام سعی فدراسیون و کادر فنی بر آن است تا یک تیم آماده راهی توکیو شود.

جوانمردی اظهار داشت: من نیز تلاش خود را خواهم کرد تا بتوانم مانند گذشته برای ایران افتخارآفرینی کنم. در ریو نتایج درخشانی کسب شد. به دنبال تکرار این افتخارات هستم اما این کار راحت نیست.

دارنده ۲ مدال طلا پارالمپیک در بیان سختی‌های رسیدن به سکو عنوان کرد: تیراندازی یک‌رشته خاص است که امتیازات آن برحسب دهم و صدم است. ممکن است شرایط مسابقه به‌گونه‌ای باشد که ورزشکار نتواند از مرحله گروهی صعود کند.

وی افزود: من تمام تلاش خود را برای حضور قدرتمند در توکیو انجام دادم و امیدوارم فردی مفید در کاروان ایران باشم. البته پیش‌بینی کسب مدال راحت نیست بلکه کار دشواری است چون برترین‌های دنیا در توکیو گرد هم خواهند آمد.

جوانمردی که از و به‌عنوان الگوی زنان موفق در ورزش یاد می‌شود گلایه‌ای نیز از تصمیم دولتمردان داشت و گفت: قانون استخدام برای مدال‌آوران باید اصلاح شود یک قهرمان نباید منتظر ۲۰ سال بعد باشد تا فرزند او استخدام شود امیدوارم این قانون به‌گونه‌ای باشد که در آینده نزدیک دغدغه کاری ورزشکاران را برطرف کند.

به گزارش ایرنا، پارالمپیک توکیو از روز دوم شهریورماه شروع و تا چهاردهم آن ماه ادامه دارد. کاروان ایران با ۶۲ ورزشکار و ۲۰ مربی راهی این بازی ها خواهد شد. سار جوانمردی یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایران است که ۲ مدال طلا و یک برنز این بازی ها را در رشته تیر اندازی به دست آورده است. او در جهان ورزش به ملکه تپانچه معروف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha